WYCIECZKA DO GRUZJI: GRUZJA - Perła Kaukazu 13 DNI

Od: Do Cena:
2018-06-12 2018-06-24  3580 zł
2018-09-04 2018-09-16  3580 zł

Opis:


Kraje: Gruzja,
Transport: samolot
Ilość dni: 13
Dopłata do jedynki:840 zł

Program wycieczki:
Dzień 1
WARSZAWA – TBILISI
Wylot z Warszawy do Tbilisi w godzinach wieczornych.

Dzień 2
TBILISI – KUTAISI
Przylot do TBILISI wczesnym ranem, po odprawie wyjazd do KUTAISI. Po przybyciu na miejsce zakwaterowanie w prywatnych pensjonatach, krótki wypoczynek, zwiedzanie katedry BAGRATI z XI w., historyczno-architektonicznego kompleksu w GELATI z XII w. z akademią średniowieczną (oba obiekty są na liście UNESCO). Kolacja, nocleg w KUTAISI.

Dzień 3
KUTAISI – BATUMI
Śniadanie. Wyjazd do BATUMI, uzdrowiska nad morzem w regionie Adżaria. Zwiedzanie miasta m. in. soboru katedralnego w Batumi i bulwaru. Wyjazd na wycieczkę po regionie. Zwiedzanie rzymskiej twierdzy GONIO (II w.) niedaleko granicy z Turcją. Czas wolny. Nocleg w BATUMI.

Dzień 4
BATUMI – BORŻOMI – BAKURIANI
Śniadanie. Zwiedzanie Ogrodu Botanicznego na Zielonym przylądku. Ogród Botaniczny założony był w roku 1912 i posiada obecnie ok. 5 tysięcy roślin z całego świata. Wyjazd do BORŻOMI. Zwiedzanie parku w Borżomi ze źródłem wody mineralnej. Nocleg w BAKURIANI.

Dzień 5
BAKURIANI - CHERTWISI – WARDZIA – BAKURIANI
BAKURIANI, wyjazd do WARDZII, zwiedzanie malowniczego kompleksu skalnego miasta, niegdyś 13-piętrowego dziś, po trzęsieniu ziemi, nieznacznie niższego, zbudowanego w XII w. za czasów królowej Tamary. Kompleks składał się z 3 tysięcy jaskiń i mógł pomieścić 50 tysięcy osób. Artystycznie zdobione pokoje połączone ze sobą wykutymi w skale korytarzami, a także piękne freski na ścianach cerkwi przypominają o wielkości miasta. Po drodze zwiedzanie twierdzy CHERTWISI (X w.). Powrót do BAKURIANI na nocleg.

Dzień 6
BAKURIANI – GORI – UPLISCICHE – KAZBEGI
BAKURIANI, wyjazd wzdłuż fragmentu Jedwabnego Szlaku do GORI. Zwiedzanie Muzeum Stalina oraz najstarszego skalnego miasta UPLISCICHE (I w. p.n.e.) z zamieszkałymi jaskiniami, piwnicami z winem, piekarniami, teatrem antycznym i średniowieczną bazyliką. Dalej przejazd wzdłuż Gruzińskiej Wojennej drogi do wioski KAZBEGI z zachwycającymi górskimi widokami. Po drodze zwiedzane kompleksu Ananuri (XVII w.), z widokiem na znajdujące się w dole, utworzone przez zaporę na rzece Aragwi sztuczne jezioro. Nocleg w KAZBEGI.

Dzień 7
KAZBEGI – MCCHETA – TBILISI
KAZBEGI. Po śniadaniu wejście na górę do cerkwi Cminda Sameba, pięknie położonej na wzgórzu, z której otwiera się cudowny widok na górę Kazbek. Po powrocie piknik i przejazd do TBILISI. Po drodze zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO miasta-muzeum MCCHETA. Ta dawna stolica Gruzji położona jest w odległości 20 km od Tbilisi. Historycy datują początki miasta na II w. przed n. e. Mccheta była stolicą gruzińskiego królestwa Iberii w latach 500 przed n.e. - 500 n.e. Tutaj Gruzini przyjęli chrześcijaństwo na początku IV w. Samo miasto oraz zabytki architektoniczne są wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zwiedzanie klasztoru Dżwari z VI w. i katedry Sweticchoweli z XI w. Nocleg w TBILISI.

Dzień 8
TBILISI
TBILISI, zwiedzanie miasta. Wszystkie ciekawe zabytki znajdują się bardzo blisko siebie. Zaczynamy zwiedzanie starego miasta od cerkwi Metechi (XIII st.), potem oglądamy kolejno synagogę, katedrę Sioni (VI-VII st.) i cerkiew Anczischati (VI st.), mijając cytadelę Narilkala (IV st.) idziemy w dół do siarkowych łaźni, żeby popatrzeć na górującą nad miastem olbrzymiego postumentu Matki Gruzinki. Spacer po prospekcie Rustaweli. Nocleg.

Dzień 9
TBILISI – DMANISI – BOLNISI – TBILISI
TBILISI, wycieczka do DMANISI, znanego z wykopalisk archeologicznych. Właśnie tu znaleziono niedawno szczątki człowieka sprzed 1,7 mln lat, które potwierdzają, teorię, że Europejczycy wywodzą się z Afryki. Pierwsi ludzie idąc z Afryki do Europy, wędrowali przez Gruzję. Dalej przejazd do BOLNISI, w którym w XIX w. mieszkało wielu niemieckich osadników, zwiedzanie starej cerkwi. Powrót do TBILISI. Czas wolny, nocleg.

Dzień 10
TBILISI – DAWID GAREDŻA – SIGHNAGHI – BODBE – TELAWI
TBILISI, wyjazd do KACHETII, jednego z najbardziej znanych regionów Gruzji. Po drodze zwiedzanie wykutego w skale kompleksu klasztornego DAWID GAREDŻA (VI w.). Przejazd do miasta-twierdzy SIGHNAGHI z zachowaną charakterystyczną architekturą. Miasto to upodobali sobie gruzińscy artyści. Następnie znajdującego się w pobliżu monasteru BODBE, gdzie pochowana jest św. Nino, żyjąca w IV w. chrzcicielka Gruzji. Wyjazd do TELAWI. Po drodze zwiedzanie wiejskiej piwnicy z winem i degustacja wina z dzbanów zakopanych w ziemi. Nocleg w TELAWI.

Dzień 11
TELAWI - NEKRESI – GREMI – CINANDALI - TELAWI
KACHETIA, wyjazd i zwiedzanie kompleksu klasztornego NEKRESI (VI – VIII w.), kontynuacja drogi do GREMI (XVI w.). Obiad w wiejskim domu z daniami gruzińskiej kuchni narodowej. Po czym zwiedzanie majątku ziemskiego XIX w. w CINANDALI. Powrót do TELAWI.

Dzień 12
TELAWI – ALWERDI – IKALTO – TBILISI
TELAWI. Wyjazd na zwiedzanie soboru katedralnego ALAWERDI (XXI) i kompleksu klasztornego IKALTO (VI – VIII w.). Wyjazd przez przełęcz Gomborską do TBILISI. Nocleg.

Dzień 13
Rano transfer na lotnisko, odlot do Polski. Przylot do Warszawy.


Cena zawiera:
 • Zakwaterowanie w hotelu :
  • 1 nocleg w Batumi
  • 2 noclegi w Bakuriani
  • 1 nocleg w Kazbegi
  • 4 noclegi w Tbilisi 3*
  • 2 noclegi w Telawi
 • Zakwaterowanie w prywatnych pensjonatach/kwaterach:
  • 1 nocleg w Kutaisi
 • wyżywienie: 11 śniadań, 3 obiady, 11 kolacji
 • wszystkie transfery
 • ubezpieczenie NNW i KL.
 • usługi pilota w grupach od 10 osób
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ( z wyjątkiem Muzeum Stalina i Rosyjskiej Okupacji 8 USD oraz degustacji wina 14 USD) VAT

  Cena nie zawiera:
 • przelotu Warszawa - Tbilisi – Warszawa, (od ok. 1500 zł
 • napojów alkoholowych do posiłków
 • usług pilota w grupach poniżej 10 osób
 • Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”  Inne:


 • W cerkwiach obowiązuje odpowiedni strój – panie chusta na głowę, gdzieniegdzie wymagane są spódnice, panowie – długie spodnie.

  Cena od osoby przy grupie 35 osób z pilotem.

  Uwaga: Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie
  Wyświetl większą mapę
 • Biuro Turystyczne
  "Bezkresy"
  tel: 022 826 05 90
  tel/fax: 022 826 52 68
  bezkresy@bezkresy.pl
  Rynek Starego Miasta 25/2
  00-272 Warszawa
  Jesteśmy członkiem WIT oraz ITRP

  Biuro Turystyczne Bezkresy

  Wycieczki do Lwowa

  Wycieczki na Ukrainę

  Wycieczki do Wilna

  (c) 2011 Biuro Turystyczne BEZKRESY | wykonanie AGMK.net & WOWstudio