WYCIECZKA DO GRUZJI: GRUZJA na każdą kieszeń 8 dniOd: Do Cena:
2018-04-27 2018-05-04  1870 zł* termin potwierdzony
2018-06-14 2018-06-21  1870 zł* termin potwierdzony, ostatnie miejsca
2018-08-10 2018-08-17  1650 zł
2018-09-09 2018-09-16  1650 zł

Opis:
* Termin potwierdzony - OSTATNIE MIEJSCA. Pierwszy i ostatni nocleg w Tbilisi wliczone w cenę. Przelot przez Kijów, cena biletu 1273 PLN. Szczegóły w Biurze.


Wycieczka obejmuje cztery regiony Gruzji, które rozwijały się w różnych okresach oddzielnie, by potem jednoczyć się i wreszcie utworzyć jedno państwo gruzińskie. Imeretia z Kutaisi, Kartlia z Mcchetą i obecną stolicą, Kachetia z Telawi i Adżaria, gdzie znajduje się Batumi. Ogromna różnorodność przyrodnicza i kulturowa, a nawet religijna. W krajobrazie prawosławnej Gruzji Adżaria wyróżnia się sylwetkami meczetów. Półpustynny region Garedża graniczy z zieloną Kachetią, gdzie uprawia się winorośl; morze z najsłynniejszym kurortem Batumi i góry, które cały czas towarzyszą z oddali naszej podróży. Wszystko to sprawi, że zakochamy się w tym pięknym kraju i zechcemy tu wrócić.

Kraje: Gruzja,
Transport: samolot
Ilość dni: 8
Dopłata do jedynki:245 zł

Program wycieczki:
Dzień 1
WARSZAWA – TBILISI
Wylot z Warszawy do Tbilisi w godzinach wieczornych.

Dzień 2
TBILISI – KUTAISI
Przylot do TBILISI wczesnie rano, po odprawie wyjazd do KUTAISI . Po przybyciu na miejsce zakwaterowanie w prywatnych pensjonatach, krótki wypoczynek, zwiedzanie katedry BAGRATI z XI w., historyczno-architektonicznego kompleksu w GELATI z XII w. z akademią średniowieczną (oba obiekty są na liście UNESCO). Kolacja, nocleg w KUTAISI.

Dzień 3
KUTAISI – BATUMI – KUTAISI
KUTAISI , wyjazd do BATUMI , uzdrowiska nad morzem w regionie Adżaria . Zwiedzanie miasta m. in. soboru katedralnego w Batumi i bulwaru. Wyjazd na wycieczkę po regionie. Zwiedzanie rzymskiej twierdzy GONIO (II w.) niedaleko granicy z Turcją. Powrót do KUTAISI , kolacja, nocleg.

Dzień 4
KUTAISI – GORI - UPLISCICHE - MCCHETA – TELAWI
KUTAISI , wyjazd do rodzinnego miasta Stalina GORI , miejscowości o wielkim znaczeniu historycznym (fakultatywnie Muzeum Stalina). Przejazd do skalnego miasta UPLISCICHE , założonego w VII w. przed n.e. Znajdują się tam ogromna centralna sala, pokoje dzienne, a także cerkiew z IX w. Następnie przejazd do MCCHETY . Ta dawna stolica Gruzji położona jest w odległości 20 km od Tbilisi. Historycy datują początki miasta na II w. przed n. e. Mccheta była stolicą gruzińskiego królestwa Iberii w latach 500 przed n.e. - 500 n.e. Tutaj Gruzini przyjęli chrześcijaństwo na początku IV w. Samo miasto oraz zabytki architektoniczne są wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zwiedzanie klasztoru Dżwari z VI w. i katedry Sweticchoweli z XI w. Przejazd na kolację, nocleg do TELAWI, stolicy Kachetii, regionu słynącego z produkcji win.

Dzień 5
TELAWI - SZUAMTA – ALAWERDI – NEKRESI – TELAWI
TELAWI , wyjazd na zwiedzanie kompleksu klasztornego SZUAMTA (VI-VII w.), następnie zwiedzanie kompleksu klasztornego ALAWERDI (XI w.) i NEKRESI (IV-VIII w.) Dalej wizyta u gruzińskiego gospodarza, produkującego wino. Wizyta w tradycyjnej piwniczce z winem, degustacja wina, przechowywanego w zakopanych w ziemi amforach. Kolacja, nocleg w TELAWI .

Dzień 6
TELAWI – SIGHNAGHI – DAWID GAREDŻA – TBILISI
Podróż do prowincji Kachetia. Zwiedzamy SIGHNAGHI , przepiękne miasteczko górskie, z którego otwiera się panorama na dolinę Alazani oraz Kaukaz Wschodni. Zwiedzanie kościoła BODBE - miejsca pochówku św. Nino (patronki Gruzji). Wyjazd w stronę klasztoru DAWID GAREDŻA , usytuowanego na półpustyni Garedża, w odległości 75 km od Tbilisi. Spacer do położonego w górach klasztoru Udabno, gdzie można podziwiać unikatowe freski z VIII wieku oraz architekturę skalną. Przejazd do TBILISI, nocleg.

Dzień 7
TBILISI
Całodzienna wycieczka po TBILISI ze zwiedzaniem Starego Miasta, świątyni Metechi z XII wieku, dzielnicy Abanotubani z główną twierdzą miasta Narikala. Spacer wąskimi uliczkami miasta wzdłuż sklepów z dywanami i pamiątkami. Następnie zwiedzanie katedry Sioni , głównej świątyni Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego z XI wieku. Spacer aleją S. Rustaweli, główną ulicą Tbilisi. Czas wolny. Bez noclegu.

Dzień 8
TBILISI
Rano transfer na lotnisko, odlot do Polski. Przylot do Warszawy.


Cena zawiera:
 • Zakwaterowanie klasy turystycznej :
  • 1 nocleg w Tbilisi 3*,
  • 2 noclegi w Kutaisi w prywatnym pensjonacie, pokoje z łazienkami
  • 2 noclegi w Telawi w prywatnym pensjonacie
 • Wyżywienie: 6 śniadań, 4 kolacje
 • Transport
 • Usługi angielsko lub rosyjskojęzycznego przewodnika
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (oprócz Muzeum Stalina – około 8 USD)
 • Ubezpieczenie NNW i KL
 • Opiekę pilota w grupach od 10 osób
 • VAT

  Cena nie zawiera:
 • Biletów wstępu do Muzeum Stalina i Rosyjskiej Okupacji (ok. 8 USD)
 • Biletu samolotowego Warszawa – Tbilisi – Warszawa od ok. 1500 zł
 • Napojów alkoholowych
 • Usług pilota poniżej 10 osób
 • Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”  Inne:
  W cerkwiach obowiązuje odpowiedni strój – panie chusta na głowę, gdzieniegdzie wymagane są spódnice, panowie – długie spodnie.

  Cena od osoby przy grupie 30 osób z pilotem.

  Uwaga: Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie


  Wyświetl większą mapę
 • Biuro Turystyczne
  "Bezkresy"
  tel: 022 826 05 90
  tel/fax: 022 826 52 68
  bezkresy@bezkresy.pl
  Rynek Starego Miasta 25/2
  00-272 Warszawa
  Jesteśmy członkiem WIT oraz ITRP

  Biuro Turystyczne Bezkresy

  Wycieczki do Lwowa

  Wycieczki na Ukrainę

  Wycieczki do Wilna

  (c) 2011 Biuro Turystyczne BEZKRESY | wykonanie AGMK.net & WOWstudio