WYCIECZKA DO UZBEKISTANU: UZBEKISTAN 13 dni

Od: Do Cena:
2018-04-30 2018-05-12  4465 zł
2018-09-07 2018-09-19  4465 zł
2018-10-15 2018-10-27  4465 zł

Opis:
Samarkanda i Buchara to wizytówki Uzbekistanu. Do mniej popularnej, ale rzucającej na kolana Chiwy dotrą Państwo z nami. Miasto leżące na Jedwabnym Szlaku zachowało pierwotny charakter. Przekraczając jego mury, cofamy się do czasów, kiedy tereny te przemierzały karawany wielbłądów z orientalnymi towarami. Jedwab wytwarza się w Uzbekistanie do dziś. Hodowle jedwabników i tradycyjny proces produkcji szlachetnego materiału warto zobaczyć, podobnie jak tradycyjne tkalnie dywanów. Uzbekistan to także starożytna myśl matematyczna i astronomiczna. Wnuk wielkiego przywódcy Tamerlana – Uług Beg był twórcą sekstansu, który możemy obejrzeć w Samarkandzie. Obliczenia wykonane przy jego pomocy niewiele różnią się od dzisiejszych pomiarów dokonanych za pomocą skomplikowanych urządzeń elektronicznych. Uzbekistan zaskakuje. Starożytna cywilizacja, świat błękitnych meczetów i tradycyjnych medres kontrastuje ze spustoszeniami, które pozostawiała po sobie radziecka myśl techniczna.

Kraje: Uzbekistan,
Transport: samolot
Ilość dni: 13
Dopłata do jedynki:605 zł

Program wycieczki:
Dzień 1
WARSZAWA - TASZKENT
Wylot do TASZKENTU przez z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2
TASZKENT - URGENCZ - CHIWA
Przylot do Taszkentu i spotkanie na lotnisku z lokalnym przewodnikiem. Transfer do hotelu, odpoczynek. Śniadanie. Zwiedzanie TASZKENTU, stolicy Uzbekistanu, jednego z największych miast Azji Centralnej, jednocześnie jednego z najbardziej starożytnych miast, liczące ok. 2000 lat.. Miasto położone jest w północno - wschodniej części kraju, w dolinie rzeki Chirchik. Na północ od miasta można zobaczyć pokryte śniegiem wierzchołki Wielkiego i Małego Chimganu. Zwiedzanie: kompleks Hasti Imama (Meczet Tillya Sheikh, Mauzoleum Kaffal Shashiy, medresa Barakkhan, biblioteka, gdzie znajduje się Księga Koranu), medresea Kukeldasz bazar Chorsu. Transfer na lotnisko, wylot samolotem do Urgenczu. Przejazd do Chiwy (ok. 30 km). Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3
CHIWA
Śniadanie. Zwiedzanie CHIWY, bajkowego orientalnego miasta z licznymi zabytkami historii: medresa Alakulihan, medresa chana Muhammada Amina i Kalty Młodszego. Kompleks pałacowy Łuk Kunja: (Koriniszona, Meczet Zimowy i Letni oraz Ak-szik-bobo), medresa Muhammada Rakimkana, mauzoleum Paklavana Mahmuda. Medresa chana Shergazi. Minaret i Madrasa Islam-Khodji, Meczet Djuma. Ota Darvaza "Brama Ojca”, Meczet AK, Łaźnie Anuszahana, Palvan Darvaza ”Brama Wojowników’’,, Madrasa Qutlugh Murad Ina, Karawansaraj chana Tima Allaha Kuli i rynek, a także kompleks Tash Hauli. Kolacja w „Pałacu Toza Bog” z przedstawieniem folklorystycznym (w miarę możliwości potwierdzenia). Nocleg.

Dzień 4
CHIWA - BUCHARA
Śniadanie. Wyjazd do Buchary, Przejazd między pustyniami Kara-kum (czarne piaski) i Kyzył-kum (czerwone piaski), po drodze postój nad rzeką Amu-Darią, znaną wielu zachodnim odkrywcom jako „Oxus”. W Uzbekistanie są dwie główne rzeki: Amu-Daria (starożytna Oxus) oraz północna Syr-Daria (starożytna Yaksard). Długość rzeki Syr-daria wynosi 2213 km, a razem z jej dopływem Naryn to 3019 km. Amu-daria bierze swój początek w paśmie gór Hindukusz, we wschodnim Pamirze, z połączenia rzeki Pandż i Wachsz, a wpływa do Jeziora Aralskiego jako Amu-daria Pomiędzy Amu-darią a Jeziorem Aralskim znajduje się pustynia Kyzył - Kum. Przyjazd do Buchary, zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Kolacja, nocleg. Przejazd o 480 km

Dzień 5
BUCHARA
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie BUCHARY: pozostałości muru obronnego miasta wraz z bramą, meczet Bolo Hauz, Mauzoleum Samonida. Mauzoleum Chashma-Ayuba, kompleks Poi Kalyan, medresa Miri Arab, medresy Uługbeka i Abdulaziskhana, Kopuła bazaru: (Toki Zargaron, Тoki Telpak Furushon i Toki Sarrafon), bazar z jedwabiem, Meczet Magoki Attoron, kompleks Lyabi Hauz (Medresa Kukeldash, Khanaka i Medresa Nodir Devan-Begi), synagoga. Tradycyjna kolacja z folk show w Nadir Devonbegi Medrassah (w miarę mozliwości potwierdzenia), nocleg.

Dzień 6
BUCHARA
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie BUCHARY: meczet Chor Minor, Sitoraj Mohi Hosa - letnia rezydencja emirów, mauzoleum Bahouddin Naqshbandi - to kompleks położony ok. 12 km od Bucharu, najaktywniejszy ośrodek życia religijnego tego miasta. Kolacja w lokalnej restauracji, nocleg w hotelu.

Dzień 7
BUCHARA - GIJDUVAN - NURATA - YANGIKAZGAN /jurty Śniadanie. Rano wyjazd w stronę NURATY. Po drodze wizyta w rodzinie zajmującej sie wyrobem produktów ceramicznych oraz zwiedzanie ruin Karavanseraja Rabbat Malik. Przyjazd do NURATY. To miasto pielgrzymek muzułmanów. Znane niegdyś jako Nur, zostało założone przez Aleksandra Wielkiego w 327 roku p.n.e. System wodociągów z tych czasów częściowo działa nadal. Źródło Czaczma jest jednym z najważniejszych centrów pielgrzymkowych Islamu w regionie. Kompleks składa się ze źródła, meczetu Djuma i łaźni. Okrągły meczet Djuma zbudowany został ponad źródłem i posiada 40 kolumn. W południowo - wschodniej części kompleksu znajduje się cmentarz. Twierdza Aleksandra Wielkiego znajduje się na południe od dzisiejszego miasta i stanowi jeden z najważniejszych zabytków tego regionu. Przejazd do Yangigazgan, zakwaterownaie w jurtach. Krótka przejażdżaka wielbłądami. Kolacja przy ognisku, nocleg w jurtach. Przejazd ok. 245 km

Dzień 8
YANGIKAZGAN - SAMARKANDA
Śniadanie. Poranny wyjazd nad jezioro AYDAR-KUL, gdzie można pływać, spacerować i obserwować ptaki. Po pikniku wyjazd do SAMARKANDY, stolicy Imperium Tamerlana. Założone w VII w. miasto jest znane z ogromnego rozwoju w okresie dynastii Timurydów XIV - XV w. Przyjazd do SAMARKANDY zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na samodzielne odkrywanie miasta. Kolacja w lokalnej restauracji lub w hotelu. Nocleg w Samarkandzie. Przejazd ok. 340 km

Dzień 9
SAMARKANDA
Śniadanie. Rano rozpoczynamy wycieczkę po SAMARKANDZIE, często zwanej “Rzymem Orientu”. Zwiedzanie Mauzoleum Gur Emira zbudowany zgodnie z nakazem Timura w związku ze śmiercią jego ulubionego wnuka Muhammada Sultana. (Gur Emir oznacza "grobowiec Emira”). Następnie zwiedzanie skweru Registan w "mieście piasku" zbudowanego w XV w. (są tam 3 budowle – Medresa Ulugbeka, Medresa Sher Dor, Dwie Medresy i Meczet Tillya Kari), Meczet i Mauzoleum Bibi Chanum, jedna z najpiękniejszych budowli Samarkandy, bazar Siab. Kolacja w lokalnej restauracji lub w hotelu. Nocleg w Samarkandzie.

Dzień 10
SAMARKANDA
Śniadanie. Kontynuacja zwiedzania SAMARKANDY: obserwatorium Uługbeka, miejsce, gdzie Ulugbek (wnuk Tamerlana) dokonał odkryć astronomicznych w VX w., starodawne osiedle Afrosiab, kompleks Shakhi-Zinda (“Shakhi- Zinda” oznacza "Żywy król”), oraz muzeum, grób Daniela I, oraz fabryka dywanów (w miarę wolnego czasu). Kolacja w lokalnej restauracji lub w hotelu. Nocleg w Samarkandzie.

Dzień 11
SAMARKANDA - SZACHRISABZ - SAMARKANDA
Śniadanie. Całodzienny wyjazd do SZACHRISABZ, rodzimego miasta Tamerlana. Przejazd piękną górską drogą, po drodze można zobaczyć miejscowe wioski, gdzie ludzie używają osiołków jako środka transportu. Zwiedzanie pozostałości bramy-wieży legendarnego pałacu Ak-Sarai zbudowanego w IVX w., Dorus Siadat (miejsce potęgi i mocy) zbudowane przez Tamerlana z okazji śmierci najstarszego i najbardziej ulubionego syna zabitego w 1375 r. w wieku 22 lat - Meczet Kok-Gumbaz zbudowany przez wnuka Tamerlana - Uługbeka, Gumbazi Saydon, Mauzoleum Djekhangir, meczet Hazrati Imam Następnie odwiedzenie cmentarza, gdzie pochowani są Polacy zmierzający do Armii Andersa. Powrót do SAMARKANDY na kolację i nocleg.i> Przejazd ok. 340 km

Dzień 12
SAMARKANDA - TASZKENT
Śniadanie. Zwiedzanie mauzoleum Imam Al Bukhari, miejsce pielgrzymek. Wyjazd do Taszkentu. Po przyjeżdzie zakwaterowanie w hotelu. Popołudniowe zwiedzanie TASZKENTU: Plac Amira Temura, Plac Niepodległości, Teatr Opery i Balety im. Aliszera Navoi, Muzeum Sztuk Pięknych (gdzie wystawione są przedmioty tradycyjnej sztuki i rzemiosła, tak antyczne jak i współczesne), taszkenckie metro. Kolacja pożegnalna w lokalnej restauracji.

Dzień 13
TASZKENT - WARSZAWA
Transfer na lotnisko. Wylot z Taszkentu. Przylot do Warszawy.


Cena zawiera:
 • zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* w pokoju dwuosobowym:
 • 2 noclegi w Chiwie
  • 3 noclegi w Bucharze
  • 4 noclegi w Samarkandzie
  • 2 noclegi Taszkencie
 • zakwaterowanie w jurtach 7. dnia (1 nocleg)
 • wyżywienie: 10 śniadań, 1 obiad, 11 kolacji
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • transport lądowy z klimatyzacją
 • przewodnik angielsko- lub rosyjskojęzyczny
 • 1 butelka wody mineralnej (1,5 l) na 1 osobę dziennie
 • ubezpieczenie KL + NNW (TU EUROPA)
 • usługi pilota przy grupie od 10 osób
 • VAT

  Cena nie zawiera:
 • biletów lotniczych Warszawa - Taszkent – Warszawa przez jeden z europejskich portów lotniczych (ok. 2500 PLN)
 • biletów lotniczych Taszkent – Urgencz ok. 120 USD
 • opłat wizowych ok. 80 USD
 • opłat za korzystanie z kamer video i aparatów fotograficznych
 • zwyczajowych napiwków
 • usług pilota przy grupie do 10 osób
 • Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”  Inne:
  Cena od osoby przy grupie 15 osób z pilotem.
 • Uwaga: Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie


  Wyświetl większą mapę


 • Biuro Turystyczne
  "Bezkresy"
  tel: 022 826 05 90
  tel/fax: 022 826 52 68
  bezkresy@bezkresy.pl
  Rynek Starego Miasta 25/2
  00-272 Warszawa
  Jesteśmy członkiem WIT oraz ITRP

  Biuro Turystyczne Bezkresy

  Wycieczki do Lwowa

  Wycieczki na Ukrainę

  Wycieczki do Wilna

  (c) 2011 Biuro Turystyczne BEZKRESY | wykonanie AGMK.net & WOWstudio