WYCIECZKA DO UZBEKISTANU: UZBEKISTAN 9 dni

Od: Do Cena:
2018-04-26 2018-05-04  3400 zł
2018-09-04 2018-09-12  3400 zł
2018-10-05 2018-10-13  3400 zł

Opis:
Samarkanda i Buchara to wizytówki Uzbekistanu. Do mniej popularnej, ale rzucającej na kolana Chiwy dotrą Państwo z nami. Miasto leżące na Jedwabnym Szlaku zachowało pierwotny charakter. Przekraczając jego mury, cofamy się do czasów, kiedy tereny te przemierzały karawany wielbłądów z orientalnymi towarami. Jedwab wytwarza się w Uzbekistanie do dziś. Hodowle jedwabników i tradycyjny proces produkcji szlachetnego materiału warto zobaczyć, podobnie jak tradycyjne tkalnie dywanów. Uzbekistan to także starożytna myśl matematyczna i astronomiczna. Wnuk wielkiego przywódcy Tamerlana – Uług Beg był twórcą sekstansu, który możemy obejrzeć w Samarkandzie. Obliczenia wykonane przy jego pomocy niewiele różnią się od dzisiejszych pomiarów dokonanych za pomocą skomplikowanych urządzeń elektronicznych. Uzbekistan zaskakuje. Starożytna cywilizacja, świat błękitnych meczetów i tradycyjnych medres kontrastuje ze spustoszeniami, które pozostawiała po sobie radziecka myśl techniczna.

Kraje: Uzbekistan,
Transport: samolot
Ilość dni: 9
Dopłata do jedynki:420 zł

Program wycieczki:
Dzień 1
WARSZAWA - TASZKENT
Wylot do TASZKENTU przez z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2
TASZKENT – CHIWA
Przylot do Taszkentu i spotkanie na lotnisku z lokalnym przewodnikiem. Transfer do hotelu, odpoczynek. Śniadanie. Zwiedzanie TASZKENTU, stolicy Uzbekistanu, jednego z największych miast Azji Centralnej, jednocześnie jednego z najbardziej starożytnych miast, liczące ok. 2000 lat.. Miasto położone jest w północno - wschodniej części kraju, w dolinie rzeki Chirchik. Na północ od miasta można zobaczyć pokryte śniegiem wierzchołki Wielkiego i Małego Chimganu. Zwiedzanie: kompleks Hasti Imama (Meczet Tillya Sheikh, Mauzoleum Kaffal Shashiy, medresa Barakkhan, biblioteka, gdzie znajduje się Księga Koranu), medrese Kukeldash, bazar Chorsu. Transfer na lotnisko, wylot samolotem do Urgenczu. Przejazd do Chiwy (ok 30 km). Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3
CHIWA
Śniadanie. Zwiedzanie CHIWY, bajkowego orientalnego miasta z licznymi zabytkami historii: Monument Al Khorezmiy, medresa chana Muhammada Amina i Kalty Młodszego. Kompleks pałacowy Łuk Kunya: (Koriniszona, Meczet Zimowy i Letni oraz Ak-szik-bobo), medresa Muhammada Rakimkana. Mauzoleum Paklavana Mahmuda. medresa chana Shergazi, minaret i medresa Islam-Khodji, Meczet Djuma. Ota Darvaza "Brama Ojca”, Meczet AK, Łaźnie Anuszahana, Palvan Darvaza ”Brama Wojowników’’, medresa Alakulihan, medresa Qutlugh Murad Ina, Karawansaraj chana Tima Allaha Kuli i rynek, a także kompleks Tash Hauli. Kolacja w „Pałacu Toza Bog” z przedstawieniem folklorystycznym; letnia rezydencja chana Mohammeda Rahima II (w miarę możliwości potwierdzenia). Nocleg.

Dzień 4
CHIWA – BUCHARA
Śniadanie. Wyjazd do Buchary, Przejazd między pustyniami Kara-kum (czarne piaski) i Kyzył-kum (czerwone piaski), po drodze postój nad rzeką Amu-Darią, znaną wielu zachodnim odkrywcom jako „Oxus”. W Uzbekistanie są dwie główne rzeki: Amu-Daria (starozytna Oxus) oraz północna Syr-Daria (starożytna Yaksard). Długość rzeki Syr-daria wynosi 2213 km, a razem z jej dopływem Naryn to 3019 km. Amu-daria bierze swój początek w paśmie gór Hindukusz, we wschodnim Pamirze, z połączenia rzeki Pandż i Wachsz, a wpływa do Jeziora Aralskiego jako Amu-daria. Jej długość wynosi 2540 km. Pomiędzy Amu-darią a Jeziorem Aralskim znajduje się pustynia Kyzył - Kum. Przyjazd do Buchary, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

Dzień 5
BUCHARA
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie BUCHARY: pozostałości muru obronnego miasta wraz z bramą. Mauzoleum Samonida z X w., założone przez Ismaila Samaniego i które stało się grobowcem Samanidów, Chashma Ayuba z XIV w., zbudowana nad źródłem Hioba, z wyjątkową w Bucharze stożkową kopułą. Zespół medres Kosh (Madrasa Abdullakhana i medresa Modarikhana). Meczet Bolo Khauz, Łuk cytadeli i Zindan (dawne więzienie). Kompleks Khodja Zaynuddin. Kompleks Poi Kalyan: (najokazalsza budowla miasta - minaret Kalyan, meczet Kalyan mieszczący ok. 10 tys ludzi oraz medresa Miri Arab). Kopuła bazaru: (Toki Zargaron, Тoki Telpak Furushon i Toki Sarrafon). Medresa Uługbeka. Medresa Abdullazizkhana. Zespół Khodja Gaukushan, meczet Magoki Attoron, kompleks Lyabi Hauz (medresa Kukeldash, Khanaka i Medresa Nodir Devan-Begi), synagoga. Kolacja z folk show w Nadir Devonbegi (w miarę możliwości potwierdzenia), nocleg.

Dzień 6
BUCHARA - SZACHRISABZ – SAMARKANDA
Śniadanie. Wyjazd do Samarkandy, po drodze zwiedzanie Letniego Pałacu (rezydencji) ostatnich Emirów Buchary Sitora-i-Mokhi Khosa i miasteczka SZACHRISABZ. Podczas wycieczki zobaczymy: pozostałości pałacu Ak-Sarai. Rynek Szahrisabzu, meczet Kok-Gumbas. Meczet Khazret-Imama (zespół Dorut Tilyavat, XIV wiek) i mazuoleum Gumbazi-Seidana (zespół Dorus-Siadat, XIV wiek). Możliwość odwiedzenia pobliskiego cmentarza, gdzie pochowani sią Polacy, którzy zmarli tutaj, zmierzając do Armii Andersa. Po przyjeździe do Samarkandy zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 7
SAMARKANDA
Śniadanie. Zwiedzanie SAMARKANDY, jednego z najstarszych miast Jedwabnego Szlaku, którym jest od ok. 2500 lat. Zwane jest "Rzymem Orientu", ale to przede wszystkim miasto Timura: Plac Registan, symbol miasta i całego Uzbekistanu: (Ulugbek, Sher Dor i Medresa Tillya Kari).Pierwotnie był targowiskiem, a dziś stanowi wspaniały zespół architektoniczny Azji Centralnej. Następnie Mauzoleum Gur-Emira (mogiły Tamerlana i jego potomków). Mauzoleum Rukhoboda. Mauzoleum Aksaraya. Meczet Bibi-Khonym i rynek Siab. Kompleks Shakh-i-Zinda. Meczet Khazrat-Khizr. Starożytne osiedle Afrosiab i museum. Mausoleum Khodja Doniyora (proroka Daniela), obserwatorium i muzeum pamięci Ulugbeka. Kolacja w prywatnym domu, nocleg.

Dzień 8
SAMARKANDA – TASZKENT
Śniadanie. Wyjazd do Taszkentu, zakwaterowanie w hotelu. Popołudniowa wycieczka po TASZKENCIE: Monument odwagi, Plac Amira Temura, Plac Niepodległości, Teatr Opery i Balety im. Aliszera Navoi, Muzeum Sztuk Pięknych (gdzie wystawione są przedmioty tradycyjnej sztuki i rzemiosła, tak antyczne jak i współczesne) i taszkienckie metro. Pożegnalna kolacja.

Dzień 9
TASZKENT – WARSZAWA
Transfer na lotnisko i wylot do Polski, przylot do Warszawy.


Cena zawiera:
 • zakwaterowanie hotelach 3* i 4* w pokoju 2-osobowym w miejscowościach:
  • 2 noclegi w Chiwie
  • 2 noclegi w Bucharze
  • 2 noclegi w Samarkandzie
  • 2 noclegi Taszkencie
 • wyżywienie wg programu: 7 śniadań, w tym jeden suchy prowiant, 7 kolacji
 • transfery
 • transport lądowy z klimatyzacją
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • przewodnik miejscowy anglo- lub rosyjskojęzyczny
 • 1 butelka wody mineralnej (1,5 l) na 1 osobę dziennie
 • ubezpieczenie KL + NNW (TU EUROPA)
 • usługi pilota przy grupie od 10 os.
 • VAT

  Cena nie zawiera:
 • biletu lotniczego Warszawa – Taszkent - Warszawa przez jeden z europejskich portów lotniczych (ok. 2500 PLN)
 • biletu lotniczego Taszkent-Urgencz – ok. 120 USD
 • opłaty wizowej 80 USD
 • opłaty za korzystanie z kamer video i aparatów fotograficznych
 • usługi pilota przy grupie do 10 os.
 • zwyczajowych napiwków
 • Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”  Inne:
  Cena przy grupie 15 osób z pilotem

 • Uwaga: Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie


  Wyświetl większą mapę


 • Biuro Turystyczne
  "Bezkresy"
  tel: 022 826 05 90
  tel/fax: 022 826 52 68
  bezkresy@bezkresy.pl
  Rynek Starego Miasta 25/2
  00-272 Warszawa
  Jesteśmy członkiem WIT oraz ITRP

  Biuro Turystyczne Bezkresy

  Wycieczki do Lwowa

  Wycieczki na Ukrainę

  Wycieczki do Wilna

  (c) 2011 Biuro Turystyczne BEZKRESY | wykonanie AGMK.net & WOWstudio