WYCIECZKA: IRAN - ARMENIA w 11 dni

Od: Do Cena:
2018-04-18 2018-04-28  5880 zł impreza potwierdzona

Opis:


Kraje: Armenia, Iran,
Transport: samolot
Ilość dni: 11
Dopłata do jedynki:1775 zł

Program wycieczki:
Dzień 1
WARSZAWA - TEHERAN
Wylot w Warszawy o 16.05 do Kijowa, tam o 18.25 i o 20.00 przelot do Teheranu na 01.25 (+1).

Dzień 2
TEHERAN – SZIRAZ / samolot
Po przylocie do TEHERANU spotkanie z przewodnikiem. Transfer do hotelu. Nocleg. Śniadanie. Zwiedzanie Teheranu: najpierw wizyta na cmentarzu, gdzie spoczęli polscy żołnierze armii gen. Andersa i cywile, którym udało się wydostać z „sowieckiego raju”. Po nim zwiedzanie Pałacu Golestan i Saad Abad oraz Muzeum Klejnotów z piękną kolekcją. Wizyta na lokalnym bazarze. Kolacja. Wieczorem przelot z Teheranu do Szirazu. Transfer do hotelu. Nocleg.

Dzień 3
SZIRAZ – PERSEPOLIS – SZIRAZ
Śniadanie. Poranny wyjazd do PERSEPOLIS i NAGSHE ROSTAM. Persepolis, miasto założone przez Dariusza I w 518 r p.n.e. W czasach Achemenidów pełniło funkcję jednej z czterech stolic imperium perskiego (obok Suzy, Ekbatany i Pasargady) i służyło jako ceremonialna stolica państwa. Zamieszkiwano je tylko wiosną i jesienią (lato spędzano w Ekbatanie, a zimy w Suzie). W roku 330 r. p.n.e. zostało zdobyte i spalone przez Aleksandra Wielkiego i jego żołnierzy podczas uczty. Była to zemsta za atak Persów na ich ojczyznę w V wieku p.n.e. Powrót do SZIRAZU. Zwiedzanie miasta: grobowce Hafez i Saadi, cytadela Karim Khan, kompleks Vakil, brama Quran, lokalny bazar. Kolacja, nocleg. Przejazd ok. 150 km w obie strony

Dzień 4
SZIRAZ – JAZD
Śniadanie. Przejazd do miasta Jazd. Po drodze zwiedzanie PASARGADY – pierwszej stolicy królestwa Achemenidów, dynastii panującej w Iranie w latach 550 – 330 p.n.e. Znajduje się tu imponujący grobowiec Cyrusa. Przemierzając tereny pustynne w mieście ABARKUH możliwość podziwiania 4000-letniego drzewa cyprysowego. Przyjazd do miasta JAZD. Kolacja, nocleg. Przejazd ok. 445 km

Dzień 5
JAZD - ISFAHAN
Śniadanie. Zwiedzanie JAZDU: Meczet Piątkowy z najprawdopodobniej najwyższym minaretem Iranu, kompleks Amir Chakhmaq Tekieh, Zendan-e-Eskandar (więzienie Aleksandra), mauzoleum Maqbare-ye Imam Davazdah (Mauzoleum Dwunastu Imamów). Po południu przejazd do ISFAHANU, uchodzącego za arcydzieło i najpiękniejsze miasto Iranu, miasto błękitnych mozaikowych kopuł, perłę starożytnej Persji. Kolacja i nocleg w Isfahanie. Przejazd ok. 325 km

Dzień 6
ISFAHAN
Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie ISHAFANU: ogromny Plac Imama Nagshe Johana: Pałac Ali Qapu, meczet Sheik Loft Allaha, meczet Imama. Przejazd do Pałacu 40 Kolumn, imponującego kompleksu pałacowo – ogrodowego, w którym przyjmuje się ambasadorów i dygnitarzy. Następnie wizyta na orientalnym bazarze Qeysarieh (stary i tradycyjny bazar w Isfahanie). Kolacja i nocleg.

Dzień 7
ISFAHAN
Śniadanie. Dalszy ciąg zwiedzania ISFAHANU: meczet Piątkowy z XI/XII wieku – to jeden z najwspanialszych meczetów świata, który skupia w sobie ponad 800 lat perskiej architektury religijnej. Następnie ormiańska katedra Vank oraz ormiański kompleks muzealny. Zwiedzanie wieży Pigeon oraz historycznych mostów: Chadżu, Sio se Pol oraz najstarszego - Szehrestan. Kolacja, nocleg.

Dzień 8
ISFAHAN – TEHERAN - TABRIZ
Śniadanie. Przejazd przez NATANZ i KASZAN, miasto-oazę, niegdyś ulubione miasto Szah Abbas’a I, który upiększył go i życzył sobie być w nim pochowanym. Zwiedzanie: Brudjerdiha house, zbudowany w XIX w. jako prywatna rezydencja, Fiński Ogród, klasyczna perska wizja edenu, miejsce kultu Szazdeh Ebrahim. Przyjazd do Teheranu. W miarę możliwości czasowych zwiedzanie Muzeum Narodowego. Przejazd ok. 435 km. Transfer na lotnisko i wieczorny wylot do Tabriz i po 50 minutach na miejscu. Kolacja, nocleg w hotelu.

Dzień 9
TABRIZ – GORIS
Śniadanie. Krótka wizyta na Starym Bazarze w TABRIZ. Przejazd do Armenii i przekroczenie granicy w Norduz. Zmiana transportu w ormiańskiej miejscowości Meghri. Przyjazd do wioski HALIDZOR, by kolejką linową ponad kanionem rzeki Worotan z niezapomnianymi widokami dotrzeć do klasztoru TATEW uchodzącego za arcydzieło architektury. Następnie przejazd do CHNDZORESK, skalnej wioski gdzie można poczuć się tak, jakby czas się zatrzymał. Ludzie żyli tu pomiędzy skałami, w tradycyjny sposób w jaskiniach, aż to 1958 roku.
Przyjazd do GORIS. Zakwaterowanie w hotelu. Powitalna armeńska kolacja z alkoholami. Nocleg. Przejazd ok. 390 km .

Dzień 10
Śniadanie. Przejazd do klasztoru NORWANK (XIIIw.), najpiękniejszego i najbardziej fotogenicznego klasztoru Armenii. Następnie przejazd do CHOR WIRAP. Zwiedzanie kościoła – miejsca, gdzie przez 13 lat w małym lochu więziony był. św. Grzegorz Oświeciciel, oskarżony przez armeńskiego króla o szerzenie chrześcijaństwa. Jest to jedno ze świętych miejsc świata chrześcijańskiego. Stąd najbliżej jest do biblijnej góry Ararat, można zobaczyć jej dwa błyszczące wierzchołki. Na wzgórzach sąsiadujących z Chor Wirap była położona dawna armeńska stolica Artaszat, zbudowana przez króla Arteszeza I, założyciela dynastii Arkaksydów około roku 180 p.n.e. Jest to jedno z niewielu miast, zbudowanych zgodnie ze specjalnie przygotowanym planem architektonicznym przywódcy Kartaginy – Hannibala, który po klęsce w walce z Rzymem znalazł schronienie w Armenii. Przyjazd do EREWANIA, zwiedzanie centrum miasta, m.in. Skwer Republiki, Kaskady, Muzeum Paradżanowa, znanego reżysera. Pożegnalna kolacja w znanym niektórym a zaprzyjaźnionym domu naszego przyjaciela – kontrahenta Araika. Spacer no nocnym mieście. Zakwaterowanie, nocleg. Przejazd ok. 270 km

Lub Wersja II
GORIS – STEPANAKERT – GANDZASAR – DADIWANK – SEWAN - EREWAŃ
Przejazd do GÓRSKIEGO KARABACH, górzystej krainy, gdzie dominują strome zbocza, gęste lasy i pastwiska. Przejazd do miasta SZUSZI, położonego malowniczo nad Kanionem rzeki Karkar, na wysokości ok. 1400 m. n. p.m. Zwiedzanie kościoła GHAZANCZECOC (Katedra Chrystusa Zbawiciela) oraz meczetu UPPER.
Przejazd do miasta STEPANAKERT, będącego stolicą Górskiego Karabachu – spacer po jego centrum i pamiątkowe zdjęcia pod pomnikiem, symbolem tej krainy długowiecznych ludzi Kaukazu – tzw. „Dziad i Baba”.
Przejazd do monastyru GANDZASAR (XIII w.) jednego z najlepiej zachowanych kościołów średniowiecznej Armenii i wyjątkowy przykład ormiańskiej architektury i tradycji zdobniczej. Przejazd do rozległego kompleksów klasztornego DADIWANK z katedrą św. Dadi, który wg legendy był uczniem św. Tadeusza Judy. Na ścianach katedry znajdują się XIII-wieczne freski i ormiańskie napisy.
Następnie przejazd nad JEZIORO SEWAN a potem do EREWANIA, pożegnalna kolacja w znanym niektórym a zaprzyjaźnionym domu naszego przyjaciela – kontrahenta Araika. Spacer no nocnym mieście. Zakwaterowanie, nocleg. Przejazd 420 km.

Dzień 11
EREWAŃ – WARSZAWA
Transfer na lotnisko w Erewaniu ok 03.30. Odlot do Kijowa o 05.50. Z Kijowa do Polski o 09.30, a przylot do Warszawy na 10.05.


Cena zawiera:
zakwaterowanie w hotelach 4*: 1 x Teheran, 2 x Sziraz, 3 x Isfahan, 1 x Jazd, 1 x Tabriz, 1 x w Goris i 1 x w Erewaniu
wyżywienie: śniadania i kolacje
transport w Iranie klimatyzowanym pojazdem
przelot: Teheran - Sziraz
przewodnik lokalny angielsko/rosyjskojęzyczny
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
ubezpieczenie KL + NNW
opiekę pilota z Polski
VAT


Cena nie zawiera:
przelotów: Warszawa – Kijów - Teheran – Erewań – Kijów - Warszawa
opłaty wizowej 60 EUR – wymagania: paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu z 2 wolnymi stronami naprzeciw siebie, bez pieczątek z Izraela, 1 wniosek wizowy, 1 aktualne zdjęcie paszportowe en face 3/3,5 x 4/4,5, skan paszportu ze strony ze zdjęciem
zwyczajowych napiwków
ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie
dodatkowej dopłaty dla kierowcy za transport przy wyborze wersji II z Górskim Karabachem

Propozycja przelotu na trasie: Warszawa – Kijów - Teheran – Erewan – Kijów - Warszawa - Cena: 1440 PLN / os.

Inne:
UWAGA: Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

Kilka podstawowych słów na temat ubioru:
Kobiety:
kolory bez znaczenia - wszystkie dopuszczalne; chusta na głowę, ubranie luźne (np. w stylu męskich T-shirtów), płaszczy itp., ramiona zakryte, nogi zakryte do kostek, stopy mogą być odkryte, czyli sandały dopuszczalne (skarpetki przydadzą się do meczetów), jeansy - akceptowane (do tego warto mieć np. dłuższą luźną bluzkę)
Odpowiednie stroje wymagane są od wylądowania w Iranie / przekraczania granicy irańskiej
Mężczyźni
t-shirty itp. jak najbardziej, szorty nie są akceptowane, muszą być długie spodnie.
Proszę też pamiętać o zabraniu okularów i kremu - z mocnymi filtrami.
Biuro Turystyczne
"Bezkresy"
tel: 022 826 05 90
tel/fax: 022 826 52 68
bezkresy@bezkresy.pl
Rynek Starego Miasta 25/2
00-272 Warszawa
Jesteśmy członkiem WIT oraz ITRP

Biuro Turystyczne Bezkresy

Wycieczki do Lwowa

Wycieczki na Ukrainę

Wycieczki do Wilna

(c) 2011 Biuro Turystyczne BEZKRESY | wykonanie AGMK.net & WOWstudio