Mongolia w 9 dni

Od: Do Cena:
2017-05-20 2017-05-28  Od 4 osób na zapytanie
2017-08-14 2017-08-22  7465

Opis:
Zapraszamy na fascynującą wyprawę do ojczyzny
Czyngis-chana - niezwykłego kraju z bogatą historią i kulturą.
Przemierzymy stepy, tajgę, góry i pustynię.
Zanocujemy nawet w jurtach!
Poznamy ludzi - zawsze gościnnych i serdecznych.


Kraje: Mongolia,
Transport: samolot
Ilość dni: 9
Dopłata do jedynki:

Program wycieczki:
Dzień 1
Wylot z Warszawy do Ułan-Bator z przesiadką w Moskwie.

Dzień 2
Spotkanie z przewodnikiem na lotnisku (dworcu kolejowym). Przejazd do słynnego rezerwatu przyrody GUN GALUUT, gdzie będziemy gośćmi prawdziwej mongolskiej rodziny nomadów. Poznamy ich styl życia i zjemy typowy naturalny obiad mongolski.
Gun-Galuut rezerwat przyrody, położony 130 km na południowy-wschód od Ułan Bator. Choć zajmuje niewielki obszar, można tu zaobserwować wiele ekosystemów. Kompleks wysokich gór, stepów, rzek, jezior i terenów podmokłych. Spotkać tu można zagrożoną wyginięciem kozicę górską Argali. Wieczorem kolacja w jurcie, nocleg.

Dzień 3
Rano po śniadaniu jedziemy do Parku Przyrodniczego TERELDŻ, zatrzymujemy się po drodze przy monumencie Czyngis Chana na koniu groźnie spoglądającego w stronę Chin, by z grzbietu rumaka podziwiać rozległe przestrzenie.
Park Tereldż, słynący z pięknej przyrody i wysokich granitowych gór jest doskonałym miejscem do uprawiania turystyki pieszej, kolarstwa górskiego, jazdy konno czy narciarstwa. Znajduje się w odległości 80 km od Ułan Bator i jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Mongolii. Tutejsze łąki są pokryte dywanami dzikich kwiatów, cieszą oczy fascynujące formacje skalne na tle sosnowych lasów i zalesione brzegi górskiego potoku.
Po obiedzie w obozowisku czeka nas główna atrakcja – przejażdżka konno po parku. W tym dniu zobaczymy również "żółwią skałę” - formację przypominającą do złudzenia żółwia, a następnie odwiedzimy mieszczącą się w górach buddyjską świątynię medytacji Aryabal. Kolacja i nocleg w obozowisku.

Dzień 4
Śniadanie w bazie i przejazd na teren Parku Narodowego CHUSTAI NURUU, żeby zobaczyć między innymi dziko żyjące tu konie (Thaki) Przewalskiego. Obecnie w parku jest ich zaledwie około 350 osobników i od wielu lat otoczone są ścisłą ochroną. Park Khustai został przekształcony w Specjalną Strefę Ochrony rok po rozpoczęciu programu reintrodukcji konia Przewalskiego na te tereny, czyli w 1993 roku. Oprócz koni spotkać możemy tutaj także wiele innych zwierząt: czerwone jelenie, sarny, dziki, dzikie owce, koziorożce, świstaki, szare wilki, rysie, lisy i borsuki, a także ponad 200 gatunków ptaków i licznych przedstawicieli owadów. Na miłośników flory czeka bogactwo roślin naczyniowych, porostów, mchów i grzybów. Obiad, kolacja i nocleg w jurtach w obozie turystycznym.

Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w kierunku dawnej stolicy Mongolii Karakorum. Po drodze zatrzymamy się na piaskowych wydmach pośrodku zielonego stepu ELSEN TASARKHAI. To skrawek prawdziwej pustyni. Przejażdżka na wielbłądach po piaszczystych wydmach. Wieczorem przy ognisku przygotujemy horhog, mięso pieczone na rozgrzanych kamieniach, ulubione danie Czyngis Chana. Odpoczynek i nocleg w jurtach, baza turystyczna.

Dzień 6
Rano śniadanie i przejazd do CHARACHORIN (dawna nazwa KARAKORUM). Wizyta w Muzeum Historii Karakorum, założonego w 1220 roku przez Czyngis Chana, następnie w powstałym na jego gruzach buddyjskim klasztorze Erdenee Zuu. Możliwość robienia zdjęć w mongolskich strojach, z wielbłądem, orłem, zakup pamiątek. Obiad i odpoczynek w bazie turystycznej nad brzegiem rzeki Orchon. Wieczorem spacer na pobliski szczyt, skąd roztacza się widok na panoramę rzeki i doliny Orchon. Kolacja i nocleg w obozowisku.

Dzień 7
Śniadanie w bazie, a następnie wykwaterowanie i przejazd w stronę jeziora UGII NUUR. Po drodze wstępujemy do Muzeum Ludów Tureckich, żyjących na tych ziemiach na długo przed Czyngis Chanem, bo już w V-VI w. n.e. Po przybyciu zakwaterowanie w obozowisku nad brzegiem jeziora. Obiad i wypoczynek, dla chętnych możliwość przepłynięcia jeziora na łodziach lub wędkowania (fakultatywnie). Kolacja i nocleg w obozowisku.

Dzień 8
Rano po śniadaniu wykwaterowanie i powrót do stolicy UŁAN BATOR, po drodze piknik na świeżym powietrzu. Po przybyciu zwiedzanie stolicy, w programie: główny klasztor buddyjski miasta Gandad, w którym zobaczymy między innymi ogromy monument Buddy (26.5 m wysokości), Plac Suchebatora z budynkiem parlamentu, muzeum z bardzo rzadkimi szczątkami dinozaurów. Zakwaterowanie w hotelu. Po krótkim odpoczynku wybierzemy się na koncert Narodowego Zespołu Pieśni i Tańca, a następnie, nie ochłonąwszy jeszcze po wszystkich nowych wrażeniach, na pożegnalną kolację do restauracji. W drodze powrotnej do hotelu wstąpimy do głównego centrum handlowego Ułan Bator, zwanego z rosyjska uniwermagiem, aby na zakończenie naszej wyprawy kupić pamiątki, np. koc lub sweter z mongolskiego kaszmiru. Nocleg w hotelu.

Dzień 9
Rano po śniadaniu w hotelu transfer na lotnisko (dworzec kolejowy). Pożegnanie,powrót do Polski.


Cena zawiera:
 • zakwaterowanie:
  • 1 nocleg w Ułan-Bator w hotelu 3***, pokoje 2-os. z łazienkami,
  • 6 noclegów w jurtach, sanitariaty w osobnym budynku
 • wyżywienie wg programu:
  • transfery lotnisko – hotel – lotnisko
  • transport
  • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
  • usługi miejscowego przewodnika
  • opiekę polskojęzycznego pilota z Polski
  • ubezpieczenie KL, NNW
  • wizę mongolską

   Cena nie zawiera:
  • biletu lotniczego Warszawa – Moskwa – Ułan Bator - Moskwa - Warszawa - ok. 3900 zł
  • zwyczajowych napiwków
  • Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”   Inne:
   *CENA:
  • 7465
   *przy grupie min. 10 os.
  • 30 dni przed wyjazdem należy złożyć w biurze dokumenty do wizy: 1 zdjęcie (o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, aktualne, biometryczne, kolorowe, en face (na wprost), na jasnym tle), wypełniony wniosek wizowy i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z terytorium Mongolii, z co najmniej dwoma wolnymi stronami
  • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie
  • min. liczba uczestników 10 osób


 • Biuro Turystyczne
  "Bezkresy"
  tel: 022 826 05 90
  tel/fax: 022 826 52 68
  bezkresy@bezkresy.pl
  Rynek Starego Miasta 25/2
  00-272 Warszawa
  Jesteśmy członkiem WIT oraz ITRP

  Biuro Turystyczne Bezkresy

  Wycieczki do Lwowa

  Wycieczki na Ukrainę

  Wycieczki do Wilna

  (c) 2011 Biuro Turystyczne BEZKRESY | wykonanie AGMK.net & WOWstudio