WYCIECZKA: Kazachstan - Kirgistan 10 dni WRZESIEŃ 2017

Od: Do Cena:
2017-09-22 2017-10-01  5 745 zł

Opis:


Kraje: Kazachstan, Kirgistan,
Transport: samolot
Ilość dni: 10
Dopłata do jedynki:985 zł

Program wycieczki:
Dzień 1
WARSZAWA - ASTANA
Odlot z Warszawy do Astany w Kazachstanie bezpośrednim lotem z Warszawy o godzinie 22.50. Nocny przelot.

Dzień 2
ASTANA – Kokczetaw - OZIORNOJE – KOKCZETAW (ok. 320 km z Astany do Kokczetaw)
Przylot o 07.45 i przejazd na śniadanie. Po nim przejazd do OZIORNOJE, wsi założonej w 1936 r. przez polskich zesłańców wysiedlonych w czasie pierwszej fazy operacji polskiej NKWD. Ludność żyła tu w bardzo trudnych warunkach. W latach 1937 -1960 byli określani jako „specprzesiedleńcy” z ograniczonymi prawami. Znajduje się jedyne w Azji Centralnej Sanktuarium Maryjne – Matki Bożej Królowej Pokoju, narodowe centrum kultu maryjnego Kazachstanu. Powrót do hotelu w KOKCZETAW, które jest jednym z największych skupisk Polaków w Kazachstanie, kolacja, nocleg. Przejazd ok 575 km

Dzień 3
KOKCZETAW – PARK NARODOWY BURABAJ - ASTANA (ok. 350 km)
Śniadanie. Przejazd do PARKU NARODOWEGO BURABAJ (85 tys. ha). Na jego terenie znajduje się 14 jezior o powierzchni min. 1 km² i wiele mniejszych. Płaskie lustra wody, pasma malowniczych gór i dolin - prawdziwy raj dla fotografów. Można tu podziwiać osobliwe skały np. Okzhetpes o wys. 380 m, która ma kształt niemal idealnego stożka, Zumbaktas – formację skalną przypominającą egipskiego sfinksa wyrastającą 20 m nad powierzchnię jeziora, Góry Koczetaw zwane Niebieskimi Górami, wokół których rosną bujne lasy sosnowe i brzozowe i stanowią schronienie dla ponad 800 gatunków zwierząt, Jezioro Burabaj (18 km²) z piaszczystymi plażami we wschodniej części, a malowniczymi formacjami Niebieskich Gór w pozostałych częściach. Przejazd do ASTANY i wieczorne zwiedzanie stolicy kraju dziesięciokrotnie większego od Polski. Astana od roku 1997 jest stolicą Kazachstanu i dynamicznie rozwija się: Plac Centralny, meczet sułtana Khazreta (jeśli nie będzie to czas modlitw), bulwar, spacer do wieży widokowej Bajterek - symbol miasta. Kolacja, nocleg.

Dzień 4
ASTANA - BISZKEK (samolot) – ALA ARCHA – BISHKEK (ok. 65 km)
Rano transfer na lotnisko i o 08.00 wylot do Kirgistanu - przylot do BISZKEKU i o 09.45 już na miejscu, transfer do restauracji, śniadanie. Zwiedzanie Biszkeku: Plac Zwycięstwa, Park Oak, Centralny Park Ala-Too, Filharmonia Narodowa. Następnie przejazd do malowniczego wąwozu i Parku Narodowego ALA ARCHA. Powrót do Biszkeku. Kolacja, nocleg.

Dzień 5
BISZKEK – BURANA - GRIGORIEVSKOYE – ISSYK KUL (ok. 350 km)
Śniadanie. Przejazd do wieży Burana (25 m wysokości, pozostałość Jedwabnego Szlaku), która służyła jako minaret. Następnie transfer nad JEZIORO ISSYK KUL.Przejazd do jednej z najpiękniejszych dolin jeziora Issyk Kul - Grigorievskoye. Stanowi ona część Parku Narodowego. Dookoła rozciągają się pasma górskie u wierzchołków pokryte śniegiem, a ich zbocza - porośnięte drzewami piniowymi. Spacer w górach pozwoli na prawdziwy relaks wśród zapierających krajobrazów dzikiej górskiej przyrody. Czas wolny nad jeziorem. Jest to drugie co do wielkości jezioro obszarów górskich świata (1608 m. n.p.m.), po jeziorze Titicaca w Ameryce Południowej. W tym regionie nazywane jest „perłą Azji Centralnej”. Jego słone wody mają właściwości lecznicze. Kolacja, nocleg.

Dzień 6
ISSYK KUL – BISZKEK (ok. 270 km)
Śniadanie. Podziwianie malowniczych starożytnych malowideł naskalnych, czyli petroglifów, wykonanych przez miejscowych szamanów ok. 2000 lat temu. Stąd rozciąga się panorama Jeziora Issyk Kul – dla ludzi w dalekiej przeszłości był to środek świata. Zwiedzanie muzeum Cholpon Ata; znajduje się tu wiele tradycyjnych przedmiotów rękodzieła, instrumenty muzyczne itp. Powrót do Biszkeku i wizyta na tradycyjnym azjatyckim bazarze. Kolacja, nocleg

Dzień 7
BISZKEK – TARAZ (ok. 290 km) – AŁMATY
Śniadanie. Przejazd do granicy Kirgistan – Kazachstan. Po formalnościach przejazd w kierunku miejscowości TARAZ, gdzie w pobliskich MERKE i ŁUGOWOJE znajdują się cmentarze wojenne z grobami polskich Żołnierzy Armii generała Andersa. Przyjazd do TARAZU, kolacja w restauracji i transfer na dworzec kolejowy. Nocny pociąg do Ałmaty.

Dzień 8
AŁMATY – KANION CZARYN – AŁMATY (ok. 450 km)
Przyjazd do Ałmaty. Przejazd do KANIONU CZARYN . To naturalny kompleks, unikalny w swoim rodzaju nie tylko na terenie Kazachstanu, ale i świata. Uformowany w paleogenie przypomina Wielki Kanion Kolorado w USA, choć jest mniejszy. Wysokość zboczy sięga 150-300 metrów. Liczne jary tworzą tu gęstą, jakby chaotyczną sieć. Wiatr i woda uformowały piękną „Dolinę Zamkową”, otoczoną fantazyjnymi wieżami skalnymi. Długość doliny to ponad 2 km, szerokość 20-80 metrów. Przez miliony lat natura formowała to wszystko dokładnie i powoli. Możliwość niezapomnianej pieszej wędrówki wzdłuż skalnych wież, kolumn. Powrót do Ałmaty. Kolacja, nocleg.

Dzień 9
AŁMATY – JEZIORO ISSYK – AŁMATY (ok. 160 km)
Śniadanie. Krótkie zwiedzanie AŁMATY: cerkiew katedralna Wniebowstąpienia wg projektu znanego rosyjskiego architekta Zhenkova z 1904 r. będąca wspaniałym przykładem cerkwi z drewna, uchodzącej za drugą pod względem wysokości budowlę drewnianą na świecie. Następnie wjazd na wzgórze Kok Tobe. Wyjazd nad Jezioro Issyk. Przejazd do imponującego wąwozu pasma Trans Ili Alatau – Issyk ciągnącego się wzdłuż szlaku Kuldja, który tysiące lat temu przemierzały karawany Po drodze napotkamy kurhany ery Saka, z której pochodzi słynny Golden Man, symbol Kazachstanu. Zwiedzanie Muzeum Historii i Kultury „Issyk”, gdzie znajduje się m.in. kopia wspomnianego Złotego Człowieka, starożytna ceramika, broń model kurhanu epoki Saka. Teren wznosi się na wysokość 1756 m n.p.m., ponad jezioro Issyk, położone w dolinie o tej samej nazwie. Podziwianie turkusowych wód jeziora, otoczonej malowniczymi górami. Kolacja. Następnie przejazd na dworzec kolejowy w AŁMACIE. Nocny pociąg do Astany

Dzień 10
ASTANA - WARSZAWA
Po przyjeździe pociągu śniadanie w restauracji w Astanie, odrobina czasu wolnego i przejazd na lotnisko, aby o 13.00 wylecieć bezpośrednio do Polski. Przylot do Warszawy na 14.15.


Cena zawiera:
zakwaterowanie hotele: Kokczetaw 3* x 1, Astana 4* x 1, Biszkek 3* x 2, Issyk Kul 4* x 1, Ałmaty 4* x 2,
noclegi w pociągu x 2
nocleg w samolocie do Kazachstanu x 1
śniadanie x 9, kolacje x 8 zgodnie z programem
transfery
zwiedzanie według programu,
transport
bilet na pociągi nocne na trasie : Taraz – Ałmaty II klasa / w przedziale cztery miejsca sypialne, Ałmaty – Astana II klasa / w przedziale dwa miejsca sypialne
przewodnik miejscowy rosyjsko-/anglojęzyczny
1 butelka wody mineralnej (1 litr) na 1 osobę dziennie
ubezpieczenie KL, NNW
usługi pilota z Polski w grupie od 10 osób
VAT


Cena nie zawiera:
biletu lotniczego Warszawa – Astana, Astana – Warszawa, lot bezpośredni PLL LOT
biletu lotniczego Astana – Biskhek ok. 150 USD
opłat za korzystanie z kamer video i aparatów fotograficznych
usług pilota przy grupie do 10 os.
zwyczajowych napiwków
Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 zł.
Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”Inne:
Cena od osób przy grupie 20 osób z pilotem.

UWAGA: Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie.


Biuro Turystyczne
"Bezkresy"
tel: 022 826 05 90
tel/fax: 022 826 52 68
bezkresy@bezkresy.pl
Rynek Starego Miasta 25/2
00-272 Warszawa
Jesteśmy członkiem WIT oraz ITRP

Biuro Turystyczne Bezkresy

Wycieczki do Lwowa

Wycieczki na Ukrainę

Wycieczki do Wilna

(c) 2011 Biuro Turystyczne BEZKRESY | wykonanie AGMK.net & WOWstudio