WYCIECZKA: KAZACHSTAN - KIRGISTAN 8 dni

Od: Do Cena:
2018-09-20 2018-09-27  6465 zł

Opis:
Kraje Azji Centralnej na Jedwabnym Szlaku. Kazachstan to kraj pustyń, stepów i nomadów. W Kirgistanie przeważającą część zajmuje wielki masyw górski Tien- szan ("niebiańskie góry"). Znajduje się to drugie co do wielkości jezioro górskie na świecie Issyk – kul. Żyje tu ponad 50 narodowości. Bohaterem Kirgizów jest legendarny Manas, wódz plemion kirgiskich, tytułowy bohater poematu, który w tradycji ustnej przetrwał 900 lat, a jest dłuższy 20 razy do Iliady i Odysei !

Kraje: Kazachstan, Kirgistan,
Transport: samolot
Ilość dni: 8
Dopłata do jedynki:1680 zł

Program wycieczki:
Dzień 1
WARSZAWA - ASTANA
Odlot z Warszawy do Kazachstanu - kraju stepów i starożytnych nomadów, do Astany.

Dzień 2
ASTANA
Przylot do Astany, transfer do hotelu, odpoczynek. Śniadanie. Zwiedzanie ASTANY, które od roku 1997 jest stolicą Kazachstanu i dynamicznie rozwija się. Zwiedzanie: Pałac Pokoju i Pojednania, Łuk Triumfalny, centrum rozrywki "Khan Shatyr". Kolacja, nocleg w hotelu.

Dzień 3
ASTANA - AŁMATY / przelot
Śniadanie. Zwiedzanie ASTANY ciąg dalszy: centrum Nazarbajew, wieża widokowa Bajterek, będąca symbolem miasta, opera, teatr, kompleks Ata Meken. Po południu transfer na lotnisko i przelot do Ałmaty. Transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 4
AŁMATY
Śniadanie. Zwiedzanie AŁMATY, największego miasta Kazachstanu: Park Panfiłowa, poświęcony generałowi Panfiłowowi, bohaterowi II Wojny Światowej, Muzeum Historyczne, cerkiew katedralna Wniebowstąpienia wg projektu znanego rosyjskiego architekta Zhenkova z 1904 r. będąca wspaniałym przykładem cerkwi z drewna, uchodzącej za drugą pod względem wysokości budowlę drewnianą na świecie. Następnie zwiedzanie Muzeum Instrumentów Muzycznych z bogatą kolekcją lokalnych instrumentów, a także z innych rejonów świata. Postój na orientalnym bazarze zwanym Zielonym Bazarem, stare miasto (Opera i teatr, parlament), wycieczka na Plac Republiki z Pomnikiem Niepodległości, symbolem miasta. Przejazd do Medeo, lodowiska, gdzie szkolili się słynni radzieccy łyżwiarze, a następnie do ośrodka narciarskiego Chimbulak (czynny od listopada do kwietnia). Kolacja, nocleg.

Dzień 5
AŁMATY - TAMGAŁY - BISZKEK (ok. 400 km) / Kirgistan
Śniadanie. Przejazd do granicy Kazachstan - Kirgistan. Po formalnościach przejazd do Biszkeku. Po drodze podziwianie petroglifów wąwozu Tamgały, położonego pośród pustynnych gór Chu. Na obszarze tym znajduje się ok. 5 tysięcy petroglifów z okresu od II tysiąclecia przed naszą erą do XX w. Kolacja, nocleg w hotelu.

Dzień 6
BISZKEK - TOKMOK - BURANA - WIOSKA SARY OI (ok. 270 km)
Śniadanie. Przejazd w stronę miasta Tokmok, do ruin starożytnego miasta Balasagun, dawnej stolicy Karakhanid khanate, które nazwę zawdzięcza Juspupowi Balasagunowi - znanemu starożytnemu pisarzowi. Miasto nie zostało zniszczone przez Mongołów, dlatego nazwano je Gobalik ("dobre miasto"). Wjazd na wieżę Burana (25 m), która służyła jako minaret. Następnie postój w wiosce Sary Oi na północnym wybrzeżu Jeziora Issyk Kul. Jezioro Issyk Kul było także zwane perłą całej Azji Centralnej; to drugie co do wielkości słone jezioro świata i drugie co do wielkości górskie jezioro świata (po Titicaca), o głębokości prawie 700 m. Woda jeziora jest słona mimo że nie ma tu słonych rzek wpływających do niego. Jezioro Issyk Kul nigdy nie zamarza w zimie i zwane było także "gorącym jeziorem" (issyk znaczy gorący). Odpoczynek w cichej wiosce Sary Oi. Kolacja, nocleg w hotelu.

Dzień 7
SARY OI - CHOŁPON ATA - BISZKEK (ok. 290 km)
Śniadanie. Przejazd do CHOŁPON ATA, muzeum petroglifów na otwartym powietrzu - to wielkie skały rozproszone wokół jeziora i pokryte petroglifami - obrazami owiec i scenami polowań. Powrót do Biszkeku, zwiedzanie: Centralny Park Ala Too, Plac Zwycięstwa z pomnikiem składającym się z trzech zakrzywionych luków granitowych tworzących kształtem jurtę (przenośny dom kirgiskich nomadów). Następnie Muzeum Historyczne ukazujące życie Kirgistanu od jego początków nomadycznych, pomnik Manasa - bohatera narodowego Kirgizów. Następnie przejazd na bazar Osh, gdzie można dokonać zakupów....praktycznie wszystkiego. Kolacja, nocleg w hotelu.

Dzień 8
BISZKEK - WARSZAWA (przelot)
Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot do Polski. Przylot do Warszawy.


Cena zawiera:
- zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* w pokojach dwuosobowych
- posiłki: śniadanie i kolacje
- wszystkie transfery lotnisko – hotel - lotnisko
- zwiedzanie wg programu
- transport naziemny z klimatyzacją
- usługi angielsko lub rosyjskojęzycznego przewodnika
- polskojęzycznego pilota w grupie powyżej 10 osób
- ubezpieczenie KL, NNW
- VATCena nie zawiera:
- biletu lotniczego na trasie Warszawa - Astana, Biszkek - Warszawa przez jeden z europejskich portów lotniczych - biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 90 USD
- usług pilota polskojęzycznego w grupach poniżej 10 osób 
- opłaty za ewentualne fotografowanie i filmowanie
- zwyczajowych napiwków,
- Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

Od dnia 01.01.2017 została zniesiona wiza dla obywateli Polski na pobyt turystyczny w Kazachstanie do 30 dni kalendarzowych

Inne:
Cena od osób przy grupie 15 osób z pilotem.

UWAGA: Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie.
Biuro Turystyczne
"Bezkresy"
tel: 022 826 05 90
tel/fax: 022 826 52 68
bezkresy@bezkresy.pl
Rynek Starego Miasta 25/2
00-272 Warszawa
Jesteśmy członkiem WIT oraz ITRP

Biuro Turystyczne Bezkresy

Wycieczki do Lwowa

Wycieczki na Ukrainę

Wycieczki do Wilna

(c) 2011 Biuro Turystyczne BEZKRESY | wykonanie AGMK.net & WOWstudio