WYCIECZKA: IRAN - TURKMENISTAN 7 dni

Od: Do Cena:
2018-05-30 2018-06-05  5570 zł
2018-09-02 2018-09-08  5570 zł

Opis:
Dwa kraje, które łączy granica, a jednak geopolitycznie położone są już w odmiennych regionach: pierwszy na Bliskim Wschodzie, drugi – w Azji Centralnej. Historia także była zupełnie inna. Przez terenem tych krajów przebiegał Jedwabny Szlak. Oba słyną z przepięknych kolorowych dywanów.

Kraje: Iran, Turkmenistan,
Transport: samolot
Ilość dni: 7
Dopłata do jedynki:1285 zł

Program wycieczki:
Dzień 1
WARSZAWA - TEHERAN
Wylot w Warszawy przez jeden z europejskich portów lotniczych. Przylot do Teheranu. Transfer do hotelu. Nocleg.

Dzień 2
TEHERAN – ISFAHAN / samolot
Śniadanie. Zwiedzanie TEHERANU: wizyta na cmentarzu, gdzie spoczęli polscy żołnierze armii gen. Andersa i cywile, którym udało się wydostać z „sowieckiego raju”. Zwiedzanie Muzeum Narodowego oraz Pałacu Golestan, następnie Muzeum Klejnotów z piękną kolekcją. Wizyta na lokalnym bazarze. Kolacja. Wieczorem przelot z Teheranu do Isfahanu, uchodzącego za arcydzieło i najpiękniejsze miasto Iranu, miasto błękitnych mozaikowych kopuł, perłę starożytnej Persji. Transfer do hotelu. Wieczorem spacer po historycznych mostach: Chadżu, Sio se Pol oraz najstarszego - Szehrestan Nocleg.

Dzień 3
ISFAHAN
Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie ISHAFANU: ogromny Plac Imama Nagshe Johana, Pałac Ali Qapu, meczet Sheik Loft Allaha, meczet Imama. Przejazd do Pałacu 40 Kolumn, imponującego kompleksu pałacowo – ogrodowego, w którym przyjmuje się ambasadorów i dygnitarzy. Następnie wizyta na orientalnym bazarze Qeysarieh (stary i tradycyjny bazar w Isfahanie). Kolacja i nocleg.

Dzień 4
ISFAHAN – MASZCHED (samolot) – ASZCHABAD
Śniadanie. Zwiedzanie ISFAHANU ciąg dalszy: ormiańska katedra Vank oraz ormiański kompleks muzealny, następnie meczet Piątkowy z XI/XII wieku – to jeden z najwspanialszych meczetów świata, który skupia w sobie ponad 800 lat perskiej architektury religijnej. Transfer na lotnisko, przelot z Isfahanu do Maszchedu. Następnie przejazd do granicy z Turkmenistanem i dojazd do Aszchabadu. Kolacja, nocleg.

Dzień 5
ASZCHABAD
Zwiedzanie ASZCHABADU: ruiny meczetu Anau, meczet Ertogrul Ghazi, Muzeum Narodowe,. Archeologiczna kolekcja zawiera bardzo rzadkie dzieła sztuki starożytnej i średniowiecza, które zostały znalezione na terenie Turkmenistanu. Muzeum posiada ponad 500 tys, eksponatów. Następnie przejazd (15 km) i zwiedzanie stanowiska archeologicznego NISSY – jednej ze stolic Cesarstwa Partów i rezydencji Króla Partów. Powrót do Aszchabadu. Kolacja, nocleg.

Dzień 6
ASZCHABAD – MARY - ASZCHABAD
Śniadanie. Transfer na lotnisko przelot do MARY. Po przylocie zwiedzanie MARY, które było kolejnym jednym z głównych miast na Jedwabnym Szlaku, a jego zabytki wciąż świadczą o czasach jego wspaniałości. Zwiedzanie starożytnego miasto MERW - to obszerne terytorium, na którego terenie powstawało i upadało wiele starożytnych państw, które pozostawiły po sobie imponujące zabytki. Wśród nich najbardziej znane to: mauzoleum Sułtana Sanjara (XII w.). Transfer na lotnisko w Mary, powrót do Aszchabadu, kolacja, nocleg.

Dzień 7
ASZCHABAD - WARSZAWA
Śniadanie. Transfer na lotnisko, odlot do Polski. Przylot do Warszawy.


Cena zawiera:
- zakwaterowanie w hotelach 4*: 1 x Teheran, 2 x Isfahan, 3 x Aszchabad w pokojach 2-osobowych
- wyżywienie: śniadania i kolacje
- transport klimatyzowanym pojazdem
- przelot Teheran – Isfahan ok 45 EUR oraz Isfahan - Maszched ok. 65 EUR
- przewodnika lokalnego
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- ubezpieczenie KL + NNW
- opiekę pilota z Polski
- VAT


Cena nie zawiera:
- przelot: Warszawa – Teheran, Aszchabad – Warszawa przez jeden z europejskich portów lotniczych
przelotów wewnętrznych: opłaty wizowej do Iranu 60 EUR – wymagania: paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu z 2 wolnymi stronami naprzeciw siebie, 1 wniosek wizowy, 1 aktualne zdjęcie paszportowe en face 3/3,5 x 4/4,5,
- skan paszportu na stronie ze zdjęcie
- opłaty wizowej do Turkmenistanu ok. 100 USD – wymagania: paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu z wolną stroną na wizę, skan paszportu, 1 aktualne zdjęcie paszportowe en face
- zwyczajowych napiwków
- ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie
- Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”Inne:
Obowiązuje odpowiedni strój – panie potrzebują chustę na głowę, gdzieniegdzie wymagane są spódnice, panowie – długie spodnie.


Cena od osoby przy grupie 30 osób z pilotem

UWAGA: Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie.


Biuro Turystyczne
"Bezkresy"
tel: 022 826 05 90
tel/fax: 022 826 52 68
bezkresy@bezkresy.pl
Rynek Starego Miasta 25/2
00-272 Warszawa
Jesteśmy członkiem WIT oraz ITRP

Biuro Turystyczne Bezkresy

Wycieczki do Lwowa

Wycieczki na Ukrainę

Wycieczki do Wilna

(c) 2011 Biuro Turystyczne BEZKRESY | wykonanie AGMK.net & WOWstudio