WYCIECZKA DO GRUZJI: GRUZJA 5 dni - Kraina Złotego Runa

Od: Do Cena:
2018-04-29 2018-05-03  1080 zł
2018-09-19 2018-09-23  1080 zł
2018-11-06 2018-11-10  1080 zł

Opis:
Gruzja choć niewielka, jest bardzo urozmaicona. Znajdziemy tu wysokie góry, słoneczne doliny i ciepłe morze. Fakt, że jej poszczególne regiony rozwijały się oddzielnie sprawia, że obfituje w zabytki, liczne historie prawdziwe i legendy z życia władców. To tutaj znajdowała się mityczna Kolchida, do której wyprawił się Jazona po złote runo. Państwu proponujemy wyprawę po piękne widoki Kaukazu, poznanie zabytków wpisanych na listę UNESCO i po wychylenie czary wina kachetyjskiego przy toaście wygłoszonym przez złotoustego tamadę.

Kraje: Gruzja,
Transport: samolot
Ilość dni: 5
Dopłata do jedynki:445 zł

Program wycieczki:
Dzień 1
WARSZAWA - TBILISI
Wylot z Warszawy do Tbilisi w godzinach wieczornych .

Dzień 2
TBILISI - MCCHETA
Przylot do Tbilisi. Spotkanie z przewodnikiem i transfer do hotelu (lotnisko jest na przedmieściach, kilkanaście km od centrum). Po zakwaterowaniu, odpoczynku i późnym śniadaniu - zwiedzanie starego miasta.

Stolica Gruzji ma długą i fascynującą historię. Założona w IV stuleciu przez króla Wachtanga Gorgasali na miejscu ciepłych źródeł mineralnych, rozwinęła się jako w główne miasto Kaukazu. Już w XII wieku miasto było jednym z najbardziej ważnych politycznych, ekonomicznych i kulturowych centrów Bliskiego Wchodu, kluczowym miejscem znanego Szlaku Jedwabnego – na granicy pomiędzy Europą a Azją. Stare Miasto Tbilisi słynie z niesamowitej mieszanki kultur. Meczet, synagoga, armeńskie i rzymskokatolickie kościoły mieszają się harmonicznie z gruzińskimi cerkwiami i architekturą. Balsamowe łaźnie z siarką gościły poetów, pisarzy, muzyków, króli przez stulecia. W mieście znajduje się Mtacminda (Święta Góra) i Twierdza Narikala z IV wieku z pięknymi widokami otwierającymi się na miasto i meandrującą rzekę Mtkwari.

Wycieczka po TBILISI, zwiedzanie Starego Miasta, Świątyni Metechi z XII wieku, Abanotubani, Narikala – głównej twierdzy miasta. Spacer wąskimi uliczkami miasta wzdłuż sklepów z dywanami i pamiątkami. Następnie zwiedzanie Katedry Sioni, głównej świątyni Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego z XI wieku, z muzeum eksponującym oryginalne dzieła sztuki prawosławnej. Obiad. Przejazd i zwiedzanie dawnej stolicy Gruzji – MCCHETY: kompleks Dżwari (VII - XI w.), Katedra Swetitcchoweli (XI w.), wszystkie obiekty z listy UNESCO. Powrót do Tbilisi i spacer po mieście aleją Szota Rustaweli, główną ulicą Tbilisi. Nocleg.

Dzień 3
TBILISI - GUDAURI – KAZBEGI - TBILISI
Przejazd Gruzińską Wojenną Drogą, historyczną drogą wiodącą w góry Kaukazu. Droga ta mija imponującą twierdzę ANANURI, XVI -XVII w, w której zwiedzamy cerkwie i jej otoczenie. Mijamy przełęcz Krzyżową, jedziemy w stronę Kaukazu Środkowego i dojeżdżamy do KAZBEGI. Miasto otoczone jest gigantycznymi górami z malowniczym widokiem na jedną z najwyższych gór - Kazbek (5047 m), jedną z sześciu 5000-metrowych szczytów Kaukazu. Zgodnie z legendą Prometeusz był przykuty do tej właśnie góry. Spacer (lub przejazd dżipami za dopłatą) do cerkwi Cminda Sameba, pięknie położonej na wzgórzu, z której otwiera się cudowny widok na górę Kazbek. Możliwość obiadu w formie pikniku na łące pod szczytem, której użytkownikami są również krowy i owce, z szaszłykami i z degustacją „czaczy”. Powrót na nizinę. Przyjazd do Tbilisi. Nocleg.

Dzień 4
TBILISI - DAWID GAREDŻA – SIGHNAGHI - TBILISI
Wyjazd do KACHETII, jednego z najbardziej znanych regionów Gruzji. Po drodze zwiedzanie wykutego w skale kompleksu klasztornego DAWID GAREDŻA (VI w.). Wspinaczka pod góre do monastyru Udabno. Podziwianie unikatowych fresków z VII wieku oraz architektury skalnej. Przejazd do miasta-twierdzy SIGHNAGHI z zachowaną charakterystyczną architekturą i wspaniałym widokiem na rozległą Alazańską Dolinę biegnącą u stóp Kaukazu. Miasto to upodobali sobie gruzińscy artyści a po ostatnich rekonstrukcjach miasto nabrało wspaniałego jakby śródziemnomorskiego charakteru. Następnie przejazd do znajdującego się w pobliżu monasteru BODBE, gdzie pochowana jest św. Nino, żyjąca w IV w. chrzcicielka Gruzji. Powrót do Tbilisi.

Dzień 5
TBILISI – WARSZAWA.
Rano transfer na lotnisko, odlot do Polski, przylot do Warszawy.


Cena zawiera:
transport w Gruzji
3 noclegi w pokojach 2 osobowych, hotel w centrum Tbilisi 3* „Varazi” lub inny
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
wyżywienie: 3 x śniadania
opieka polskojęzycznego pilota
opieka miejscowego przewodnika
ubezpieczenie KL + NNW
VAT


Cena nie zawiera:
przelotu Warszawa – Tbilisi – Warszawa (od ok. 1500 zł)
przejazd jeepami w Kazbegi (15 $ / osoba), można za darmo wejść na nogach (ok. 1.5h)
innych usług nie ujętych w programie

Dopłata do kolacji: ok. 20 USD / kolację.
Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”Inne:
W cerkwiach obowiązuje odpowiedni strój – panie chusta na głowę, gdzieniegdzie wymagane są spódnice, panowie – długie spodnie.

Cena od osoby przy grupie 35 osób z pilotem.

Uwaga: Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie


Biuro Turystyczne
"Bezkresy"
tel: 022 826 05 90
tel/fax: 022 826 52 68
bezkresy@bezkresy.pl
Rynek Starego Miasta 25/2
00-272 Warszawa
Jesteśmy członkiem WIT oraz ITRP

Biuro Turystyczne Bezkresy

Wycieczki do Lwowa

Wycieczki na Ukrainę

Wycieczki do Wilna

(c) 2011 Biuro Turystyczne BEZKRESY | wykonanie AGMK.net & WOWstudio