WYCIECZKA DO ARMENII: ARMENIA w 5 dni

W roku 2800-lecia istnienia Erewania,
stolicy Armenii, miasta starszego od Rzymu


Od: Do Cena:
2018-05-01 2018-05-05 1670 zł 1595 zł POTWIERDZONA
2018-05-01 2018-05-05  1670 zł
2018-08-13 2018-08-17  1670 zł
2018-09-05 2018-09-09  1670 zł
2018-10-22 2018-10-26  1670 zł

Opis:
Urzekające piękno przyrody i architektury, zabytki z pierwszych wieków chrześcijaństwa, ślady Jedwabnego Szlaku, najsłynniejszy koniak świata......... Zapraszamy do kraju Ormian!

Kraje: Armenia,
Transport: samolot
Ilość dni: 5
Dopłata do jedynki:400 zł

Program wycieczki:
Dzień 1
WARSZAWA - ERYWAŃ
Wylot z Warszawy do Erywania.

Dzień 2
ERyWAŃ - GARNI – GEGHARD - ERyWAŃ
Przylot do Erywania, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Śniadanie. Zwiedzanie ERYWANIA: centrum miasta, skwer Republikański, Państwowy Uniwersytet, panorama miasta, parlament, pałac prezydencki. Zwiedzanie katedry św. Grzegorza Oświeciciela, największej na świecie świątyni ormiańskiej, która budowę zakończono w 2001 r. dla uczczenia 1700 rocznicy przyjęcia chrześcijaństwa. W 2000 roku sprowadzono to relikwie św. Grzegorza, a 26.09.2001 r. katedrę tę odwiedził papież Jan Paweł II, po trzech dniach od poświęcenia katedry. Następnie zwiedzanie Matenadaranu (biblioteka antycznych manuskryptów). Wyjazd do miejscowości GARNI, zwiedzanie jedynej zachowanej pogańskiej świątyni w Armenii, poświęconej bogu słońca Mitrze. Zbudowana w roku 77 n. e. przez króla Trata (z dynastii Arszakidów). świątynia wykonana jest w stylu grecko-romańskim z charakterystycznymi filarami. Wznosi się z dumą na skalistym urwisku nad głębokim kanionem. Świątynia była letnią rezydencją dynastii Arszakidów. Zwiedzanie: ruin królewskiego pałacu oraz królewskich łaźni. Przejazd do unikatowej świątyni skalnej GEGHARD (XII-XIII w.), której nazwa oznacza „święta włócznia”. Znajdowała się tutaj niegdyś włócznia, która przekłuła Ciało ukrzyżowanego Jezusa. Obecnie włócznia ta wystawiona jest w Muzeum Katedry Eczmiadzyńskiej. Klasztor Geghard znajduje się na liście dziedzictwa światowego UNESCO (2000). Obiad. Powrót na nocleg do Erywania. Wieczorem pokaz śpiewających fontann na Placu republiki. Nocleg.Trasa ok. 90 km.

Dzień 3
ERYWAŃ - SEWAN - NORATUS - SELIM - NORAWANK - ERYWAŃ
Śniadanie. Przejazd nad Jezioro Sewan (jednego z największych jezior wysokogórskich na świecie) i klasztoru Sewanawank z XVII w. Zwiedzanie NORATUSU, średniowiecznego cmentarza z największą w Armenii ilością chaczkarów (kamiennych krzyży), z których najstarsze pochodzą z końca IX w. Przejazd do prowincji Wajoc Dzor przez przełęcz Selim, zwiedzanie pozostałości karawanseraju. Obiad w restauracji w jaskini lub nieopodal rzeki Arpa. Zwiedzanie NORWANKU, klasztoru z XIII w. Po spotkaniu dalsze zwiedzanie okolicy. U wejścia do wąwozu znajduje się grupa wysokich, ale płytkich jaskiń, zwanych Trczuneri Karajr (Ptasia Jaskinia), w których odkryto pochodzące z epoki brązu groby dzieci. Okolica słynie również z pięknych widoków i wspaniałej przyrody. Powrót do Erywania. Nocleg. Trasa. ok. 290 km

Dzień 4
ERYWAŃ - CHOR WIRAP - ECZMIADZYN - ZWARTNOC - ERYWAŃ
Śniadanie. Przyjazd do CHOR WIRAP. Zwiedzanie kościoła – miejsca, gdzie przez 13 lat w małym lochu więziony był św. Grzegorz Oświeciciel, oskarżony przez armeńskiego króla o szerzenie chrześcijaństwa. Jest to jedno ze świętych miejsc świata chrześcijańskiego. Stąd najbliżej jest do biblijnej góry Ararat, można zobaczyć jej dwa błyszczące wierzchołki. Na wzgórzach sąsiadujących z Chor Wirap była położona dawna armeńska stolica – Artaszat, zbudowana przez króla Artaszeza I, założyciela dynastii Artaksydów około roku 180 p.n.e. Jest to jedno z niewielu miast, zbudowanych zgodnie ze specjalnie przygotowanym planem architektonicznym przywódcy Kartageny - Hannibala. (Po klęsce w walce z Rzymem, znalazł on schronienie w Armenii). Wyjazd do ECZMIADZYNU, duchownego i administracyjnego centrum armeńskiego kościoła apostolskiego. Zwiedzanie: sobór Eczmiadzyński (IV w.), muzeum, Kościół św. Hripsima (VII w.), pozostałości świątyni ZWARTNOC (VII w.), znajdującej się na liście dziedzictwa światowego UNESCO (2000). Powrót do Erywania. Zwiedzanie Muzeum Ludobójstwa Ormian. Następnie wizyta na wernisażu, targu staroci (soboty i niedziele) oraz na targu owoców. Kolacja pożegnalna w ormiańskiej restauracji z muzyką na żywo, toastami. Nocleg.

Dzień 5
ERYWAŃ- WARSZAWA
. Transfer na lotnisko. Odlot do Polski. Przylot do Warszawy.


Cena zawiera:
 • zakwaterowanie w hotelu 3* w pokojach dwuosobowych z łazienkami
 • 4 noclegi w Erewaniu
 • wyżywienie: 4 śniadania, 2 obiady, 1 kolacja
 • transport w Armenii
 • opiekę pilota w grupach powyżej 10 osób
 • przewodnika lokalnego angielsko / rosyjskojęzycznego bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • ubezpieczenie KL + NNW
 • VAT


  Cena nie zawiera:
 • pilota w grupach poniżej 10 osób
 • przelotu do i z Erewania (ok. 1200 zł)
 • ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie oraz
 • Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”  Inne:
  Termin zgłoszenia – 30 dni przed rozpoczęciem imprezy.

  Cena od osoby przy grupie 25 osób z pilotem.

  Miejsca w cenie promocyjnej ograniczone.

  Uwaga: biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie.
 • Biuro Turystyczne
  "Bezkresy"
  tel: 022 826 05 90
  tel/fax: 022 826 52 68
  bezkresy@bezkresy.pl
  Rynek Starego Miasta 25/2
  00-272 Warszawa
  Jesteśmy członkiem WIT oraz ITRP

  Biuro Turystyczne Bezkresy

  Wycieczki do Lwowa

  Wycieczki na Ukrainę

  Wycieczki do Wilna

  (c) 2011 Biuro Turystyczne BEZKRESY | wykonanie AGMK.net & WOWstudio