WYCIECZKA DO GRUZJI: GRUZJA ZE SWANETIĄ 15 dni

Od: Do Cena:
2018-06-01 2018-06-15  4340 zł
2018-08-05 2018-08-19  4340 zł
2018-09-06 2018-09-20  4340 zł

Opis:
Gruzja fascynuje. Znajdziemy tu wysokie góry, słoneczne doliny i ciepłe morze. Fakt, że jej poszczególne regiony rozwijały się oddzielnie sprawia, że obfituje w zabytki, liczne historie prawdziwe i legendy z życia władców. To tutaj znajdowała się mityczna Kolchida, do której wyprawił się Jazona po złote runo. Państwu proponujemy wyprawę po piękne widoki Kaukazu i Alazańskiej Doliny, poznanie zabytków wpisanych na listę UNESCO, widowiskowych skalnych miast, wizytę w Swanetii - regionie o unikalnej kulturze, charakterystycznych wieżach mieszkalno - obronnych, nad którym górują najwyższe szczyty Kaukazu. Ale do Gruzji zapraszamy przede wszystkim po radość życia i wychylenie czary wina kachetyjskiego przy toaście wygłoszonym przez złotoustego tamadę.

Kraje: Gruzja,
Transport: samolot
Ilość dni: 15
Dopłata do jedynki:645 PLN

Program wycieczki:
Dzień 1
WARSZAWA - TBILISI
Wylot z Warszawy do Tbilisi w godzinach wieczornych.


Dzień 2
TBILISI - KUTAISI
Przylot do TBILISI wczesnym ranem, po odprawie wyjazd do KUTAISI. Po przybyciu na miejsce zakwaterowanie w prywatnych pensjonatach, krótki wypoczynek, śniadanie. Zwiedzanie katedry BAGRATI z XI w., historyczno-architektonicznego kompleksu w GELATI z XII w. z akademią średniowieczną (oba obiekty są na liście UNESCO). Kolacja, nocleg w Kutaisi.

Dzień 3
KUTAISI - MESTIA
Śniadanie. Przejazd do Swanetii, regionu najwyższych szczytów kaukaskich, lodowców i zachowanej starożytnej tradycji. Przejazd do MESTII. Po drodze zwiedzanie elektrowni na rzece Enguri. Po przyjeździe wizyta w tradycyjnym domu. Kolacja, nocleg w pensjonacie w Mestii.

Dzień 4
MESTIA - USZGULI - MESTIA
Śniadanie. Wyjazd do Uszguli, Po drodze piknik. Zwiedzanie USZGULI, wioski położonej na wysokości 2200 m n.p.m., która w całości wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obiad w formie pikniku. Powrót do Mestii. Kolacja, nocleg w pensjonacie w Mestii.

Dzień 5
MESTIA – BATUMI
Śniadanie. Wyjazd do BATUMI, uzdrowiska nad morzem Czarnym w regionie Adżaria. Po przyjedzie objazd miasta. Zwiedzanie m. in. soboru katedralnego w Batumi i bulwaru. Kolacja, nocleg w Batumi.

Dzień 6
BATUMI – BORŻOMI - BAKURIANI
Śniadanie. Zwiedzanie rzymskiej twierdzy GONIO (II w.) niedaleko granicy z Turcją. Zwiedzanie Ogrodu Botanicznego na Zielonym przylądku. Ogród Botaniczny założony był w roku 1912 i posiada obecnie ok. 5 tysięcy roślin z całego świata. Wyjazd do Borzomi. Zwiedzanie parku w Borżomi ze źródłem wody mineralnej. Kolacja, nocleg w Bakuriani.

Dzień 7
BAKURIANI - CHERTWISI – WARDZIA - BAKURIANI
Śniadanie. wyjazd do WARDZII, zwiedzanie malowniczego kompleksu skalnego miasta, niegdyś 13-piętrowego dziś, po trzęsieniu ziemi, nieznacznie niższego, zbudowanego w XII w. za czasów królowej Tamary. Kompleks składał się z 3 tysięcy jaskiń i mógł pomieścić 50 tysięcy osób. Artystycznie zdobione pokoje połączone ze sobą wykutymi w skale korytarzami, a także piękne freski na ścianach cerkwi przypominają o wielkości miasta. Po drodze zwiedzanie twierdzy CHERTWISI (X w.). Obiad w formie pikniku. Powrót do BAKURIANI na kolację i nocleg w Bakuriani.

Dzień 8
BAKURIANI – GORI – UPLISCICHE - KAZBEGI
Śniadanie. wyjazd wzdłuż fragmentu Jedwabnego Szlaku do GORI. Dla chętnych zwiedzanie Muzeum Stalina (8 USD / os.) oraz najstarszego skalnego miasta UPLISCICHE (I w. p.n.e.) z zamieszkałymi jaskiniami, piwnicami z winem, piekarniami, teatrem antycznym i średniowieczną bazyliką. Dalej przejazd wzdłuż Gruzińskiej Wojennej drogi do wioski KAZBEGI z zachwycającymi górskimi widokami. Po drodze zwiedzane kompleksu Ananuri (XVII w.), z widokiem na znajdujące się w dole, utworzone przez zaporę na rzece Aragwi sztuczne jezioro. Kolacja, nocleg w Kazbegi.

Dzień 9
KAZBEGI – MCCHETA - TBILISI
Śniadanie. Wejście na górę do cerkwi Cminda Sameba, pięknie położonej na wzgórzu, z której otwiera się cudowny widok na górę Kazbek. Po powrocie obiad w formie pikniku i przejazd do TBILISI. Po drodze zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO miasta-muzeum MCCHETA. Ta dawna stolica Gruzji położona jest w odległości 20 km od Tbilisi. Historycy datują początki miasta na II w. przed n. e. Mccheta była stolicą gruzińskiego królestwa Iberii w latach 500 przed n.e. - 500 n.e. Tutaj Gruzini przyjęli chrześcijaństwo na początku IV w. Samo miasto oraz zabytki architektoniczne są wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zwiedzanie klasztoru Dżwari z VI w. i katedry Sweticchoweli z XI w. Kolacja, nocleg w Tbilisi.

Dzień 10
TBILISI
Śniadanie. TBILISI - zwiedzanie miasta. Wszystkie ciekawe zabytki znajdują się bardzo blisko siebie. Zaczynamy zwiedzanie starego miasta od cerkwi Metechi (XIII st.), potem oglądamy kolejno synagogę, katedrę Sioni (VI-VII st.) i cerkiew Anczischati (VI st.), mijając cytadelę Narilkala (IV st.) idziemy w dół do siarkowych łaźni, żeby popatrzeć na górującą nad miastem olbrzymiego postumentu Matki Gruzinki. Spacer po prospekcie Rustaweli. Kolacja, nocleg w Tbilisi.

Dzień 11
TBILISI – DMANISI – BOLNISI - TBILISI
Śniadanie. Wycieczka do DMANISI, znanego z wykopalisk archeologicznych. Właśnie tu znaleziono niedawno szczątki człowieka sprzed 1,7 mln lat, które potwierdzają, teorię, że Europejczycy wywodzą się z Afryki. Pierwsi ludzie idąc z Afryki do Europy, wędrowali przez Gruzję. Dalej przejazd do BOLNISI, w którym w XIX w. mieszkało wielu niemieckich osadników, zwiedzanie starej cerkwi. Powrót do TBILISI. Czas wolny, kolacja, nocleg w Tbilisi.

Dzień 12
TBILISI – DAWID GAREDŻA – SIGHNAGHI – BODBE - TELAWI
Śniadanie. wyjazd do KACHETII, jednego z najbardziej znanych regionów Gruzji. Po drodze zwiedzanie wykutego w skale kompleksu klasztornego DAWID GAREDŻA (VI w.). Przejazd do miasta-twierdzy SIGHNAGHI z zachowaną charakterystyczną architekturą. Miasto to upodobali sobie gruzińscy artyści. Następnie znajdującego się w pobliżu monasteru BODBE, gdzie pochowana jest św. Nino, żyjąca w IV w. chrzcicielka Gruzji. Wyjazd do TELAWI. Po drodze zwiedzanie wiejskiej piwnicy z winem i degustacja wina z dzbanów zakopanych w ziemi. Kolacja, nocleg w Telawi.

Dzień 13
TELAWI - NEKRESI – GREMI – CINANDALI - TELAWI
Śniadanie. wyjazd i zwiedzanie kompleksu klasztornego NEKRESI (VI – VIII w.), kontynuacja drogi do GREMI (XVI w.). Obiad w wiejskim domu z daniami gruzińskiej kuchni narodowej. Po czym zwiedzanie majątku ziemskiego XIX w. w CINANDALI. Powrót do TELAWI. Kolacja, nocleg.

Dzień 14
TELAWI – ALWERDI – IKALTO - TBILISI
Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie soboru katedralnego ALAWERDI (XXI) i kompleksu klasztornego IKALTO (VI – VIII w.). Wyjazd przez przełęcz Gomborską do TBILISI. Kolacja, nocleg w Tbilisi.

Dzień 15
TBILISI - WARSZAWA
Rano transfer na lotnisko, odlot do Polski. Przylot do Warszawy.


Cena zawiera:
Zakwaterowanie w hotelu:
1 nocleg w Batumi, 2 noclegi w Bakuriani, 1 nocleg w Kazbegi, 4 noclegi w Tbilisi 3*, 2 noclegi w Telawi
Zakwaterowanie w prywatnych pensjonatach/kwaterach: 1 nocleg w Kutaisi, 2 noclegi w Mestii
wyżywienie: 13 śniadań, 4 obiady w tym 3 w formie pikniku, 13 kolacji
wszystkie transfery,
ubezpieczenie NNW i KL
usługi pilota w grupach od 10 osób
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ( z wyjątkiem Muzeum Stalina i Okupacji Rosyjskiej 8 USD/os. i degustacji wina ok. 14 USD)
VAT

Cena nie zawiera:
przelotu Warszawa - Tbilisi – Warszawa, ok. 1500 zł
napojów alkoholowych do posiłków
usług pilota w grupach poniżej 10 osób
Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”Inne:
Oferujemy także krótszy 8-dniowy wyjazd do Gruzji ze Swanetią w oparciu o przeloty liniami lotniczymi Wizzair. Szczegóły w naszym Biurze.

W cerkwiach obowiązuje odpowiedni strój – panie chusta na głowę, gdzieniegdzie wymagane są spódnice, panowie – długie spodnie.

Cena od osoby przy grupie 25 osób z pilotem.

Uwaga: Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie
Biuro Turystyczne
"Bezkresy"
tel: 022 826 05 90
tel/fax: 022 826 52 68
bezkresy@bezkresy.pl
Rynek Starego Miasta 25/2
00-272 Warszawa
Jesteśmy członkiem WIT oraz ITRP

Biuro Turystyczne Bezkresy

Wycieczki do Lwowa

Wycieczki na Ukrainę

Wycieczki do Wilna

(c) 2011 Biuro Turystyczne BEZKRESY | wykonanie AGMK.net & WOWstudio